ابوالفضل حسن بیکی مطرح کرد ؛

ایران همواره بر اساس زمان بندی در برجام عمل کرده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر اروپایی ها و آمریکا نتوانند تامین کننده باشند؛ در آن زمان باز دست ما باز است برای اینکه بتوانیم حتی اگر لازم باشد از NPT هم خارج شویم.

 خانه‌ملت؛ ابوالفضل حسن بیکی با اشاره به موضوع گام چهارم کاهش تعهدات برجامی گفت: در برجام پیش‌بینی شده که هرگاه یکی از اعضا از آن خارج شوند، جمهوری اسلامی هم می تواند از برجام خارج شود و اقدامات خودش را انجام دهد.

جمهوری اسلامی روی حرفش بر مبنای قرآن کریم و قانون اساسی ایستاده است

وی افزود: از آنجاکه اروپایی‌ها قول دادند که منافع برجام را به جمهوری اسلامی برسانند، ایران بر این اساس استراتژی های خود را دنبال می کند.

نماینده مردم دامغان در مجلس با برشمردن استراتژی های جمهوری اسلامی در موضوع برجام ،ادامه داد: استراتژی اول جمهوری اسلامی این است که آمریکایی ها را در سطح بین المللی محکوم کند و جمهوری اسلامی را در بین ملت‌ها و سطح بین‌المللی محبوب کند، ایران به عنوان کشوری که عاقلانه و عادلانه عمل می‌کند و کشوری که روی حرفش بر مبنای قرآن کریم و قانون اساسی ایستاده است.

ایران همواره بر اساس زمان بندی در برجام عمل کرده است

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی گام سوم را محکم برداشته است، تاکید کرد: نکته دیگر اینکه ایران اقدامی که انجام می دهد، همواره بر اساس همان زمان بندی است و به موجب مُرقانون عمل می کند. ما همواره به دنبال این هستیم که اگر آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها نیایند بر اساس مفاد عهدنامه و مُر قانون برجام اقدام نکنند،گام بعدی را هم محکمتر برمی داریم.

عضو فراکسیون ولایی مجلس خاطرنشان کرد: اگر اروپایی ها , آمریکا نتوانند تامین کننده باشند ؛ به جایی می رسیم که عملاً برجام چیزی را برای آمریکا باقی نخواهد گذاشت و به همه اهداف مان خواهیم رسید، در آن زمان هم باز دست ما باز است برای اینکه بتوانیم حتی اگر لازم باشد از NPT هم خارج شویم.

ملت ایران از این گردنه های سخت و سنگین تحریم های ظالمانه آمریکا عبور کرده اند

حسن بیکیتصریح کرد: در بحث برجام وقتی که ایجاد شد، دانشمندان ایرانی سانتریفیوژهای نسل ۱ و نسل ۸ را ایجاد کردند، یعنی آن جمله کلیدی و استراتژیک مقام معظم رهبری مبنی براینکه که ما ۱۹۰ هزار سو نیاز داریم ، طبیعتا سانتریفیوژ نسل یک هرکدام یک سو و باید ۳۹۰ هزار سانتریفیوژ ساخته شود؛ اما دانشمندان ما سانتریفیوژ نسل ۸ را بدون کمک کشورهای 1+5 ساختند آنها در تعلیقات قول کمک داده بودند، اما همکاری نکردند؛ نسل هشت ۲۸ سو تولید می کند. آمریکایی ها این نکات را دیدند بیشتر به فکر فرو رفتند و در واقع سردرگم شده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران ،خاطرنشان کرد: آمریکایی ها در گذشته آنچه که مد نظرشان بود، بیشتر به دنبال فشار از ناحیه تحریم و اقتصاد به ملت ایران بودند؛ اما مشاهده کردند که در این بحث ملت ایران پیروز شده‌اند و از این گردنه های سخت و سنگینی که آمریکا ایجاد کرده بود، عبور کرده اند و الان آرام آرام به جاده صاف می‌رسند./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تمدید مذاکرات، مذاکرات