جمالی نوبندگانی مطرح کرد ؛

تعلیق پارلمان انگلیس یک افتصاح و یک طنز تلخ سیاسی بود

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می گوید: تعلیق پارلمان انگلیس یک افتصاح و یک طنز تلخ سیاسی بود.

  خانه‌ملت؛ محمدجواد جمالی نوبندگانی با اشاره به موضوع خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا و تعلیق پارلمان انگلستان، گفت: به نظر من "بوریس جانسون" در سفری که به عنوان وزیر خارجه به ایران داشت اذعان می‌کرد که شیفته آمریکا و سیستم آمریکایی است ،اخلاق و رفتارهای جانسون هم بسیار شبیه ترامپ است.

وی افزود: رفتارهایی هم انجام می دهد در عدم اجرای اصول دیپلماتیک و در مذاکرات شبیه ترامپ است، تقریباً به نظر می‌رسد موجی در اروپا و آمریکا بوجود آمده است که این حرکات و رفتارها بیشتر رای آوری دارد.

فشار آمریکایی‌ها برای عدم وحدت اروپا

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:گروه‌های راست افراطی در بسیاری از کشورها می بینیم که فعال می شوند و رای های خوبی هم می آورند،بعضی از آنها مسولیت هم گرفته اند مانند انگلستان،برزیل.در ایتالیا احزاب دست راستی رای های خوبی آورده اند،حتی در فرانسه هم اتفاق افتاد.

وی درادامه افزود: احزاب مخالف بخصوص حزب کارگر انگلیس می‌دانند که خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا چه مضرات اقتصادی برای انگلستان دارد، ولی فکر می‌کنم فشار آمریکایی‌ها برای عدم وحدت اروپا خیلی زیادتر از استدلال های احزاب مخالف است.

ذبح دموکراسی در کشور مدعی دموکراسی

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: موضوع نحوه خروج از اتحادیه اروپا هزینه زیادی برای انگلستان دارد و ممکن است جانسون بخواهد برای مدیریت این هزینه ها به دولت آمریکا نزدیک شود.

جمالی با اشاره به تعلیق پارلمان انگلستان،خاطرنشان کرد: ملکه انگلستان به عنوان دلیل نظام پادشاهی، این اختیار را دارد که پارلمان را تعلیق کند ولی این موضوع کم سابقه بوده است؛ به نظر می‌رسد که همه گروه‌های افراطی در کنار هم برای خروج انگلستان متحد هستند و می خواهند انگلیس بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج شوند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تعلیق پارلمان انگلستان و ذبح دموکراسی دراین کشور مدعی دموکراسی، تصریح کرد:تعلیق پارلمان انگلیس یک افتصاح و یک طنز تلخ سیاسی بود؛ چراکه تعلیق پارلمان از طرف ملکه انگلیس برخلاف اصول دموکراسی است و نشان می‌دهد که این‌ها به دموکراسی توهین می کنند.

به گزارش خانه ملت؛ شورای خاص سلطنتی انگلیس در ششم شهریور، به ریاست ملکه با پیشنهاد جنجالی "بوریس جانسون" نخست وزیر، برای تعلیق پنج هفته‌ای مجلس در آستانه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موافقت کرد.سخنگوی مجلس عوام انگلیس این موضوع را یک بحران قانون اساسی خواند و شماری از سیاستمداران این کشور، تعلیق مجلس را کودتای سیاسی و اقدام علیه دموکراسی نامیدند./
 

برچسب ها

آمریکا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، استکبار آمریکا، ایران و انگلستان