فلاحت پیشه مطرح کرد ؛

غیراز خرابکاری هیچ ماموریتی برای بازگشت به برجام در دستور دولت ترامپ نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: شاخص ه ها و کدهای قابل اعتنایی از برگشت ترامپ و پمپئو به برجام نمی بینم.

 خانه ملت؛ حشمت الله فلاحت پیشه با اشاره به طرح مجدد موضوع مذاکره از جانب آمریکایی‌ها،گفت: اگر این دولت آمریکا یعنی دولت ترامپ و پمپئو می‌خواهند به برجام برگردند که من شاخص‌ه ها و کدهای قابل اعتنایی از برگشت آنها به برجام نمی بینم.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس افزود: ولی حتی اگر پیش‌بینی‌ها درست باشد و قرار باشد که این دولت ترامپ به برجام برگردد و معتقدم که غیر از خرابکاری هیچ ماموریتی برای بازگشت به برجام در دستور دولت ترامپ نخواهد بود.

فلاحت پیشه ادامه داد: یعنی آمریکا اگر بخواهد برگردد، برای خرابکاری در برجام برمی گردد،در طول یک سال و چند ماهی که از خروج آمریکا از برجام می‌گذرد آمریکایی‌ها فکر کردند با جداکردن راه شان از اروپا و در واقع دیگر اعضای برجام ،می توانند ایران را به صورت یک طرفه وادار به تسلیم کنند.

وی با اشاره به مقاومت جمهوری اسلامی همراه با عزت در موضوع برجام، مطرح کرد: ولی به هرحال این اتفاق که آمریکایی ها می‌خواستند نیفتاد،بلکه مسئله عکس آن شکل گرفته و کشورهای دیگر حاضر به همراهی با آمریکا نشدند.

پیشنهاد دومرحله ای ماشه پیشنهاد نومحافظه کاران مخالف برجام

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در محافل سیاسی آمریکا و حتی در میان نومحافظه کاران مخالف برجام،این بحث مطرح شد که بهتتر بود دولت ترامپ در برجام می‌ماند و مکانیسم دومرحله ای ماشه را اجرا می کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در همان حالت که در قالب ۱۱ ، ۱۲ و ۱۳ برجام و عهدنامه مرتبط با برجام عهدنامه بیست و سی و یکم آمده است که در آنجا هر کشوری که عضو برجام است اعلام کند که برجام اجرا نمی شود،تحریم‌های ایران برمی گردد و این موضوع پاشنه آشیل اصلی برجام بود،الان دیگر نمی توانند از این پاشنه آشیل استفاده کنند؛ این واقعیتی است که وجود دارد و لذا احتمال بر این است که اگر این دولت آمریکا بخواهد دوباره به برجام برگردد و قطعاً برای خرابکاری باز خواهد گشت./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها