ابراهیمی مطرح کرد ؛

مقاومت از شاخصه های اساسی قیام امام حسین(ع) است

ابراهیمی می گوید :جمهوری اسلامی برمبنای ماهیت ظلم ستیزی و دفاع از مظلوم ،همیشه بر حمایت از مظلومان دنیا برآمده است.

 خانه ملت؛ علی ابراهیمی  با اشاره به مقاومت مردم یمن و موفقیت های محور مقاومت، گفت: البته آنچه که مسلم است این است که شکل گیری انقلاب اسلامی که منجر به تشکیل نظام جمهوری اسلامی شد برگرفته است،قیام عاشورا بود.

مقاومت از شاخصه های اساسی قیام امام حسین(ع) است

وی افزود: در واقع مقاومت از شاخص‌ه های اساسی در قیام امام حسین(ع) است و از طرفی هم ما به عنوان مسلمانان شیعه هم به اجرای عدالت اعتقاد داریم و رسالت پیامبر(ص) و هم امامان معصوم(ع) هم این بوده که همیشه در راستای ظلم ستیزی و گسترش عدالت قدم بر می داشتند.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با تاکید براین که ماهیت جمهوری اسلامی دفاع از مظلومان جهان است، مطرح کرد: وقتی که با این ماهیت یک نظامی را تشکیل می دهیمد؛ حتما اگر یک جایی از دنیا ببینید که مسلمان و یا غیرمسلمان مورد ظلم و تعدی قرار بگیرد،نمی تواند بدون واکنش باشد و به همین خاطر با حوزه نفوذی که در سوریه ،لبنان و یمن داریم ؛این دفاع از مظلوم برخاسته از همین تفکر است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی،آب،منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی ادامه داد:البته به هیچ عنوان موافق دخالت در امور اجرایی و تاثیرگذاری بر اراده مردم هیچ کشوری نیستم ،ولی وقتی که ببینیم که انسان هایی در این دنیا ،فارغ از دین ،مذهب و نژاد مورد ظلم و تعددی قرار می گیرند واکنش نشان می دهیم و از آن ها دفاع می کنیم.

مردم و نظام جمهوری اسلامی در راستای دفاع از مردم مظلوم در دنیا همیشه گام های موثری برداشته اند

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی به عنوان کشور پویا و اثرگذار مسلمان تاکیدات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری درباره دفاع از مظلوم را اجرایی می کند، تاکید کرد: برمبنای ماهیت نظام جمهوری اسلامی؛ هم مردم و هم نظام جمهوری اسلامی تا الان گام هایی برداشته که در راستای جلوگیری از ظلم و تعدی به بخش زیادی از مردم منطقه و مردم جهان بوده است.ما فقط نسبت به مسلمانان واکنش نداریم بلکه جمهوری اسلامی بسیاری از کشورهای غیرمسلمان هم که مورد ظلم و تعدی قرار گرفتند، همیشه پشت آنها بوده است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: به لحاظ اینکه ما یک ملت آزاده ای هستیم و در حد توان سعی می کنیم همین را به دنیا آموزش دهیم ، با همکاری کشورها کمک می کنیم و فکر می‌کنم که نظام جمهوری اسلامی در کمک رسانی به ملت ها اقدامات معقولی داشته است.
ابراهیمی  مطرح کرد:وقتی مردم مظلوم یمن احتیاج به حمایت داشتند، ما ورود پیدا کردیم،با دخالت هایی که کشورهایی که مثل عربستان در حوزه سوریه داشتند که به شکلی آنجا می‌خواستند مسیر وهابیت را توسعه دهند ؛ تعداد زیادی هم از مسلمانان و غیرمسلمانان در سوریه مورد تعدی قرار گرفتند و ما از مردم مظلوم سوریه دفاع کردیم./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، امام حسین(ع)، بحران سوریه، سوری، سوریه، عاشورا