موسوی لارگانی مطرح کرد ؛

اختصاص ارز نیمایی به لوازم التحریر

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با وجود اینکه دولت وعده اختصاص ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی را به حوزه لوازم التحریر داده بود اما ارز نیمایی به این کالا و دفاتر مشق اختصاص داده که همین موضوع باعث افزایش قیمت لوازم التحریر در بازار شده است.

 خانه ملت ؛ سید ناصر موسوی لارگانی با اشاره به قیمت بالای لوازم التحریر ارائه شده در بازار، عنوان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات و اخبار واصله با وجود وعده‌های داده شده از سوی سخنگوی دولت برای اختصاص ارز دولتی 4200 تومانی به لوازم التحریر اما ارز اختصاصی برای دفاتر مشق و لوازم التحریر ارز نیمایی بوده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نرخ لوازم التحریر در بازار بیشتراز سال‌های گذشته است، افزود: امسال و سال گذشته آشفتگی در بازار کاغذ به قدری بود که حتی مقام معظم رهبری هم شخصاً نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند و دستور رسیدگی به این حوزه را به وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت، معدن و تجارت و اقتصاد و دارایی صادر کردند.

وی یکی از ایرادات وارد در حوزه کاغذ را عدم ترخیص کاغذ از گمرکات کشور برشمرد و گفت: عدم نظارت از سوی دستگاه‌‌های نظارتی به ویژه سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده به آشفتگی در این حوزه دامن زد.

موسوی لارگانی با یادآوری درخواست رئیس جمهوری مبنی بر انتزاع بخش بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت، افزود: این مهم نشان می‌دهد که حتی خود دولت نیز ناکارآمدی وزارت صمت در کنترل بازار را قبول دارد.

سازمان تعزیرات ورود کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال حدود 14 میلیون دانش آموز راهی مدارس هستند، گفت: این تعداد دانش آموز در کنار دانشجویان کشور تقریبا هر خانواده ایرانی را درگیر موضوع تهیه لوازم التحریر می‌کند لذا ضرورت دارد در این روزها حتی سازمان تعزیرات حکومتی نیز با جدیت به بازار لوازم التحریر ورود و افسارگسیختگی این بازار را کنترل کند./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، تعزیرات، رونق، رونق اقتصادی، لوازم التحریر، لوازم التحریر داخلی، لوازم التحریرخارجی