کمالی پور مطرح کرد ؛

برنامه جامع اقدام مشترک حاصل گفتگوها است

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد ترامپ علاقه ای به مذاکره برد-برد ندارد و صرفا درصدد گرفتن بیشترین امتیازات است.

  خانه ملت؛ یحیی کمالی پور با اشاره به اینکه اعتمادی به آمریکایی ها وجود ندارد که بخواهیم با آنها بر سر میز مذاکره بنشینیم، گفت: ترامپ علاقه ای به مذاکره برد-برد ندارد و صرفا درصدد گرفتن بیشترین امتیازات است.

برنامه جامع اقدام مشترک حاصل گفتگوها است اما ترامپ آن را قبول ندارد

نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در این خصوص، اظهار کرد: برنامه جامع اقدام مشترک حاصل گفتگوها و مذاکرات بین المللی در سطوح مختلف دیپلماسی بود اما با روی کار آمدن ترامپ، همه چیز دچار خدشه شد زیرا وی منافعش را کم می دانست.

وی ادامه داد: در این بین نباید فراموش کرد که دونالد ترامپ در مدت زمانی که سکان قدرت ریاست جمهوری ایالات متحده را در دست داشته، پرونده‌های متعددی برای مذاکرات دیپلماتیک با کشورهای مختلف تشکیل داده است اما نتوانسته هیچکدام از آنها را به ثمر برساند.

ترامپ پرونده های مذاکراتی نیمه تمام بسیاری دارد

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: به عنوان مثال پرونده مذاکرات هسته ای با کشورمان، کره شمالی و حتی مذاکرات صلح با طالبان از جمله مواردی هستند که ترامپ تلاش کرد با زورگویی به نتیجه مطلوب خودش برساند اما همه آنها نیمه‌تمام مانده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین باید اذعان کرد آمریکا در مدت 3 سال گذشته نسبت به خیلی از معاهدات بین‌المللی مانند توافق هسته‌ای با ایران، توافق منع گسترش موشک‌های هسته‌ای میان برد با روسیه، توافق آب و هوایی پاریس و غیره روی خوش نشان نداده و از همگی آنها خارج شده که بیانگر نداشتن رویکرد مناسب برای برقراری روابط دیپلماتیک از سوی ترامپ است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، حضرت آیت‌‌الله خامنه‌ای هفته گذشته در ابتدای درس خارج فقه با اشاره به هوشیاری عمیق و تحسین‌برانگیز مردم در مقابل توطئه‌های دشمنان در چهار دهه گذشته، تنها راه علاج مشکلات کشور را تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی دانستند و با اشاره به طرح مجدد موضوع مذاکره از جانب آمریکایی‌ها، هدف آنها از ترفند مذاکره را تحمیل خواسته‌های خود و اثبات تأثیرگذاری فشار حداکثری بر ایران خواندند و تأکید کردند: سیاست فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد و همه مسئولان جمهوری اسلامی یک‌صدا معتقدند که با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد./

 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استمرار مذاکرات، تمدید مذاکرات، مذاکرات