برزگر کلشانی مطرح کرد ؛

آمریکا باید مجددا گروه 1+4 را به 1+5 تبدیل کند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است حتی اگر آمریکایی ها به برجام بازگشته و تحریم ها را برداشتند نباید به صورت خصوصی با آنها وارد مذاکره شد.

 خانه‌ملت ؛ شهروز برزگر کلشانی با اشاره به برخی تلاش‌ها از سوی برخی کشورها برای دیدار و گفتگوی مقامات ایران و آمریکا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: آمریکا تنها در یک شرایط می تواند با ایران مذاکره کند و آن در قالب برجام است.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تأکید کرد: آمریکا باید مجددا گروه 1+4 را به 1+5 تبدیل کند تا بتواند با ایران نیز در کنار سایر اعضای این گروه مذاکره کند.

اهمیت سخنرانی روحانی و تشریح شرایط واقعی منطقه در سازمان ملل

وی در ادامه با تأکید بر اینکه هیچگونه دیدار خصوصی میان سران ایران و آمریکا حتی در صورت بازگشت به برجام نباید صورت گیرد، عنوان کرد: مذاکره تنها در صورت برداشتن تحریم ها و بازگشت آمریکا به برجام و فقط باید در قالب گروه مذاکره کننده 1+5 باشد.

برزگر کلشانی ادامه داد: بسیار مهم است که در شرایطی که رئیس جمهور ما برای سخنرانی در سازمان ملل در آمریکا حضور داشته و قصد دارد وضعیت واقعی منطقه و جنایات آمریکا و تحریم های ظالمانه آنها را تشریح کند، هیچ سستی از گروه اعزامی صورت نگیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه آمریکا هیچگاه به دنبال ایجاد صلح و ثبات در منطقه غرب آسیا نیست، خاطرنشان کرد: بسیار مهم است که جهانیان از نیات واقعی آمریکا در جهان به خصوص منطقه مطلع شوند که یکی از این مسیرها، حضور رئیس جمهور در سازمان ملل و محتوای سخنرانی وی است./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)