در صحن علنی مجلس صورت گرفت ؛

اولویت استخدام کارشناسان بیمه کشاورزی در وزارت و بانک کشاورزی مشخص شد

نمایندگان به منظور تامین نظر شورای نگهبان اولویت استخدام کارشناسان بیمه کشاورزی در وزارت و بانک کشاورزی را مشخص کردند.

 خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 2 مهرماه) مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان، طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی را اصلاح کردند.

براساس این گزارش تبصره 1 طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی با 170 رأی موافق، 6 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 237 نماینده حاضر در صحن اصلاح شد.

در تبصره 1 آمده است؛ منظور از کارشناسان بیمه کشاورزی، کلیه افرادی هستند که دارای حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر در رشته های مجموعه کشاورزی، دامپروری، دامپزشکی، محیط زیست، منابع طبیعی، حسابداری، مدیریت مالی و بازرگانی، حقوق، علوم بانکی و یارانه و رشته های مرتبط با فعالیت های بانک کشاورزی و جهاد کشاورزی بوده و دارای شناسه (کد) فعال کارگزاری هستند و به عنوان ناظر مقیم، ارزیاب، بیمه گر و مدیرعامل مشغول به فعالیت هستند.

در ادامه نمایندگان تبصره 4 طرح مذکور را نیز با 161 رأی موافق، 11 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 234 نماینده حاضر در صحن اصلاح کردند.

براساس تبصره 4؛ کارشناسان بیمه کشاورزی که دارای مدرک تحصیلی و سابقه کاری بالاتر هستند، از اولویت استخدام در بانک کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی برخوردارند. وزارت جهاد کشاورزی مکلف است آیین نامه اجرایی مشتمل بر نحوه به کارگیری و سهمیه هر یک از دستگاه های مشمول این قانون را حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون تهیه کند و به تصویب هیات وزیران برساند. همچنین افرادی که به هر دلیلی از مجموعه بیمه کشاورزی منفک شده اند، مشمول این قانون نمی باشند.

در ادامه نمایندگان تبصره 7 طرح مذکور را نیز با 157 رأی موافق، 4 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 238 نماینده حاضر در صحن اصلاح کردند.

براساس تبصره 7؛ سازمان تامین اجتماعی موظف است با رعایت قوانین و مقررات ذی ربط، سوابق گذشته و معوق فعالیت کارشناسان بیمه کشاورزی که مورد تایید بانک کشاورزی و صندوق بیمه کشاورزی است را با اخذ کل حق بیمه شامل کارفرما، سهم دولت و سهم بیمه شده، از کارشناسان بیمه کشاورزی، به صورت نقد و اقساط بپذیرد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، استخدام، صحن علنی