غلامرضا کاتب مطرح کرد ؛

مجلس دهم بیشترین قوانین مرتبط با شفافیت را تصویب کرده است

رئیس کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس درباره دستور قوه قضائیه نسبت به اعلام لیست اموال و دارایی های مسئولان گفت: این قانون پیش از این در مجلس به تصویب رسیده بود و دستگاه ها ملزم به اجرای آن شده بودند.

  خانه ملت؛ غلامرضا کاتب در نشست علنی امروز (سه شنبه، 2 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر آئین نامه ای با استناد به ماده 24 آئین نامه داخلی مجلس، گفت: در هیچ دورانی به اندازه مجلس دهم قوانین مرتبط با شفافیت به تصویب نرسید و مقرر شد حقوق و مزایای مسئولان قوای مختلف در سامانه ای ثبت شود که این موضوع در قانون برنامه ششم توسعه به تصویب رسید و دستگاه ها در حال اجرای آن هستند.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی برهمین اساس تصریح کرد: دستوری که امروز قوه قضائیه برای اعلام اموال و دارایی های مسئولان قوای سه گانه داده در واقع قانونی است که مجلس شورای اسلامی به تصویب رسانده است و آنچه تا به امروز به کمیسیون آئین نامه ارجاع شده حکایت از این دارد که حتی یک مورد نیز درباره شفافیت نداشته ایم که رأی نیاورد.

وی در ادامه تشریح کرد: آنچه که در صحن علنی رأی نیاورد در واقع دو فوریت شفافیت آرای نمایندگان بود که موضوع دو فوریت تنها در شرایطی در مجلس حائز رأی می شود که منافع کشور در خطر خسارت باشد لذا نمایندگان با شفافیت مخالف نیستند.

رئیس کمیسیون تدوین و آئین نامه داخلی مجلس در پایان گفت: لازم است طبق ماده 24 آئین نامه از حقوق نمایندگان که این طور بیان شده که مخالف شفافیت هستند دفاع شود چرا که آن ها صرفا به فوریت موضوع رأی نداده اند و طرح شفافیت آراء نمایندگان به صورت عادی مورد بررسی قرار خواهد گرفت./

پایان پیام

 

برچسب ها

آیین نامه داخلی مجلس، اخبار برگزیده، شفاف سازی، صحن علنی، مجلس دهم