برزگر کلشانی مطرح کرد ؛

عربستان برای تأمین امنیت خود با کشورهای منطقه همکاری کند نه آمریکایی ها

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در واکنش به ادعای منوچین مبنی بر استیصال ایران از تحریم ها که منجر به حمله نظامی به همسایگان شده است، گفت: تحریم ها ایران را زمین گیر نکرده و راه را برای توسعه و پیشرفت هموار می بینیم.

خانه‌ملت ؛ شهروز برزگر کلشانی با اشاره به ادعای اخیر منوچین وزیر خزانه داری آمریکا مبنی بر استیصال ایران از تحریم‌ها که منجر به حمله نظامی به کشورهای همسایه شده است، گفت: افکار عمومی باید بررسی کند که چه کسی و چه قدرتی از این مناقشات و تنش ها بیشترین سود را می برد.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آیا ایران و آیا عربستان از تنش های منطقه غرب آسیا سود می برند؟ پاسخ خیر است بلکه کشورهایی خارج از منطقه نافع این تخاصم ها هستند و حتی کشور عربستان باید این را بداند و بفهمد که ایران در طول تاریخ هیچ آسیبی به همسایگان خود نرسانده است.

وی در ادامه با بیان اینکه نتیجه بازی در زمین آمریکا و شراکت و رفاقت با آنها چیزی جز افزایش تنش ها و حملات به عربستان نخواهد داشت، عنوان کرد: عربستان باید نسبت به این موضوع آگاه شود و بداند جمهوری اسلامی هیچگاه حمله ای نسبت به کشورهای همسایه و منطقه نخواهد داشت و حتی حمله به عربستان را تهدیدی برای امنیت خود می داند لذا به هیچ وجه این اتفاق از سوی ایران نمی افتد.

عربستان برای تأمین امنیت خود با کشورهای منطقه همکاری کند نه آمریکایی‌ها

برزگر کلشانی اضافه کرد: آمریکا بازی راه انداخته و عربستان را به هر سمتی که خود برنامه می ریزد می برد و برای ذخایر نفتی آنها نیز نقشه کشیده است پس عربستان باید به جای تکیه به آمریکا تأمین امنیت خود را در سایه همکاری با همسایگان و کشورهای منطقه قرار دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان درباره ادعای منوچین پیرامون استیصال ایران از تحریم ها، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی با تمام توان با تحریم های آمریکا برخورد می کند و هنوز به استیصال نرسیده است، البته شاید مشکلاتی برای کشور ایجاد شده باشد اما زمین گیر نشده و راه را برای پیشرفت و توسعه باز می بینیم./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اتحادیه عرب، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، امنیت، تحریم اقتصادی، عرب، عربستان