جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد؛

متهمان ردیف اول دفاع از تروریسم الان بیانیه علیه ایران صادر می کنند

جعفرزاده ایمن آبادی گفت: اروپایی ها با بی اختیار بودن و عدم اراده سیاسی ،کارنامه ناموفقی دارند.

 خانه ملت؛ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به بیانیه سه کشور اروپایی و متهم کردن ایران به دست داشتن در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان،گفت: چند نکته در مورد بیانیه سه کشور اروپایی قابل طرح است متاسفانه ترامپ که وضعیتش مشخص است و واقعاً کلمه پریشان احوال بهترین عبارت در مورد ترامپ است.

وی با اشاره به بیانیه سه کشور اروپایی و پیشنهاد مذاکره درباره برنامه موشکی ایران، افزود: این سه کشور اروپایی با بی اختیار بودن و عدم اراده سیاسی ،فکر می‌کنم که کارنامه ناموفقی دارند؛ ما همیشه گفتیم که اگر آمادگی تجهیزات و صنعت دفاعی ما نبود ، این مذاکرات هم وجود نداشت.

نماینده مردم رشت در مجلس با تاکید براینکه صنعت دفاعی ما قابل مذاکره نیست، ادامه داد: هیچ وقت صنعت دفاعی ما نه روی میز ،نه پشت میز قابل بررسی و چانه زنی نیست.

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه یک سوال این سه کشور بی اختیار و سست اراده اروپایی دارم ،مطرح کرد: اینکه چقدر می شود به حرف های شما اعتماد و اتکا کرد ؟ نکته دیگر اینکه ما در جنگ هشت ساله و دفاع مقدس چقدر از تسحیلاتی که علیه ما در جنگ استفاده شد از این سه کشور می آمد؛ از توپ، تانک گرفته تا موشک ها و سلاح های شیمیایی از این ۳ کشور تامین می شد.

وی در ادمه افزود: سلاح های شیمیایی که از طریق این سه کشور بر سر ملت ما ریخته می شد؛ اگر مبنا سلاح یک کشور باشد، اولین متهم ها خودشان هستند و باید پاسخگو باشند. آلمان باید پاسخ بدهد که سلاح‌های شیمیایی آن ها چه بلایی بر سرمردم جمهوری اسلامی آورد و فرانسه بگوید که قاتل ۲۴ هزار تروریسم ایرانی در فرانسه چه می‌کند؟ انگلیس هم باید پاسخگو باشد.

متهمان ردیف اول دفاع از تروریسم الان بیانیه علیه ما صادر می کنند

نایب رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس با بیان اینکه کشورهایی که در ردیف اول متهمین دفاع از تروریسم ،کشتار جمعی و کشتار مردم یمن هستند، الان بیانیه می نویسند، مطرح کرد: کشورهایی که سلاح هایشان را برسر مردم یمن می ریزند؛ حق اعتراض ندارند.

وی با بیان اینکه سلاح های دفاعی و موشکی ما قابل مذاکره نیست، تصریح کرد: چند سالی است که کودکان یمن و غیرنظامیان یمن کشته می شوند و صدای هیچ کسی درنیامده است؛ موضوع آرامکو سروصدای زیادی کرد؛ اما در مقابل این همه جنایت همه سکوت کردند.
ویتاکید کرد: اگر کشورهای اروپایی و جامعه جهانی همان اول وارد عمل می شدند و در دفاع از مردم یمن جلوی کشتارهای عربستان را می‌گرفتند، جنگ طولانی نمی شد و امروز این خسارت ها را نمی دیدیم. اگر بازهم سکوت کرده و جانبداری سیاسی کنند؛ این جنگ گسترش پیدا خواهد کرد و کشورهای دیگر را در دامن خود خواهد سوزاند.

به گزارش خانه ملت؛ سه کشور اروپایی در بیانیه ای مشترک از تهران خواستند تا در مورد برنامه های هسته ای و موشکی خود و موضوعات امنیتی منطقه به مذاکره بپردازد؛ براساس این بیانیه، «زمان آن فرا رسیده است که ایران یک چارچوب مذاکره بلند مدت برای برنامه هسته ای خود و همچنین موضوعات امنیتی منطقه ای را که شامل برنامه های موشکی آن است، بپذیرد.

بیانیه کشورهای اروپایی بعد از دیدار امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه،بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در نشست سالانه سازمان ملل منتشر شد./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، ترور، تروریست ها، تروریستها، تروریسم