وکیلی مطرح کرد ؛

بیانیه اروپایی ها هیچ ارزش حقوقی ندارد

وکیلی گفت: اینکه اروپایی ها انگشت اشاره را به طرف ایرانی ها می گیرند؛ نشان از این دارد که اینها می خواهند از حقارت تاریخی که در آن گیر کرده اند بیرون کشیده شوند.

 خانه ملت؛ محمدعلی وکیلی به بیانیه اخیر سه کشور اروپایی مبنی بر متهم ساختن ایران در قضیه حمله به آرامکو، اشاره و اظهار داشت: این حرکت اروپایی‌ها یک فرافکنی به شمار می‌رود؛ چرا که نتوانستند نقش خود را در مقابل نقض تعهدات آمریکا انجام دهند.

اروپایی‌ها برای فرار از پاسخگویی دست به صدور بیانیه علیه ایران زده‌اند

وی در ادامه افزود: اروپایی‌ها متعهد بودند، که موازنه را در مسئله برجام برقرار کنند و حالا که نتوانستند این کار انجام دهند، برای فرار از پاسخگویی دست به صدور بیانیه علیه ایران زده‌اند.

اروپایی‌ها از عهده هیچ کاری برنمی‌آیند

عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: ما هر روز و هر ثانیه شاهد این هستیم؛ که آمریکایی‌ها به مسیر یک‌طرفه خود علیه ایران ادامه می‌دهند و از طرفی هم اروپایی‌ها از عهده هیچ کاری برنمی‌آیند.

بیانیه اروپایی‌ها هیچ ارزش حقوقی ندارد

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات به بیانیه اخیر سه کشور اروپایی مبنی بر متهم ساختن ایران در قضیه حمله به آرامکو، اشاره و اظهار کرد: بیانیه‌ای که از سوی اروپایی‌ها برای متهم ساختن ایران در حمله به آرامکو صادر شده است، هیچ ارزش حقوقی ندارد و نمی‌تواند چیزی را متوجه ایران کند؛ چرا که یمنی‌ها به صراحت مسئولیت حمله به آرامکو را پذیرفتند؛ بنابراین اینچنین بیانیه‌ها یک شانتاژ کاری رسانه‌ای است.

یمنی‌های مظلوم سبب تحقیر ائتلاف حامی سعودی‌های شده‌اند

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه افزود: اینکه اروپایی‌ها انگشت اشاره را به طرف ایرانی‌ها می‌گیرند؛ نشان از این دارد که اروپایی‌ها می‌خواهند از حقارت تاریخی که در آن گیر کرده‌اند بیرون کشیده شوند.

وکیلی تاکید کرد: کاری که یمنی‌های مظلوم در مقابل عربستان و حامیان او انجام داده است، به نوعی سبب تحقیر ائتلاف حامی عربستان شده‌اند؛ بنابراین برای اینکه اروپایی‌ها از میزان حجم تحقیر کم کنند، این بیانیه را علیه ایران صادر کردند./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا