فلاحت پیشه مطرح کرد ؛

استان ادلب سوریه و حل مشکل آن از طریق صلح وسازش

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر ترکیه در قالب مسائل منطقه ای موضوع ادلب را ببیند و نه فقط در قالب موضوعات ملی و داخلی کشورش، مشکل ادلب حل خواهد شد.

 خانه‌ملت؛ عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر ترکیه در قالب مسائل منطقه ای موضوع ادلب را ببیند و نه فقط در قالب موضوعات ملی و داخلی کشورش، مشکل ادلب حل خواهد شد.
با اشاره به موضوع استان ادلب سوریه و حل مشکل آن از طریق صلح وسازش، گفت: مسیر کلی تحولات در سوریه مشخص است، در بخش های از سوریه یک سری مسائل باقی مانده است که آن چه باید برای جمهوری اسلامی ایران و دیگر طرف ها مهم باشد، جنبه های انسانی ماجرا است.

ماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تا الان موضوع ادلب بیش از هر چیزی به خاطر2 ملاحظه باقی مانده است، یکی جنبه‌های انسانی آن و دیگری جنبه های راهبردی و استراتژیک.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: آنچه که برای جمهوری اسلامی ایران مهم است، جنبه های انسانی موضوع ادلب است، که باید به گونه‌ای عمل شود که در آنجا بدون حداقل تلفات با حفظ مقتضیات امروز سوریه، مشکل حل شود.

موضوع ادلب راهکار نظامی ندارد

وی با بیان اینکه ترکیه باید از اتفاقات منطقه درس بگیرد، تاکید کرد: معتقدم ادلب در شرایط کنونی راهکار نظامی ندارد و باید همه راه حل ها را طرف‌های درگیر امتحان کنند و آخرین راهکار، راه حل نظامی باشد.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: دغدغه هایی که ترکیه در موضوع ادلب دارد؛ بیش از دغدغه‌های دیگر اعضای سوچی است. این نگرانی ها را باید مدنظر قرار داد و به نظر من اگر ترکیه در قالب مسائل منطقه ای موضوع ادلب را ببیند و نه فقط در قالب موضوعات ملی و داخلی کشورش، این مشکل حل خواهد شد.

به گزارش خانه ملت؛ سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که آمریکا فشار زیادی را بر سایر اعضای شورای امنیت سازمان ملل وارد کرد تا بررسی پیش‌نویس قطعنامه مربوط به توقف درگیری‌ها در استان ادلب سوریه را به بن‌بست بکشاند. درحالی که 9 عضو شورای امنیت و در رأس آنها آمریکا، انگلیس و فرانسه علیه پیش‌نویس قطعنامه روسیه و چین برای اعلام آتش‌بس در شمال غرب سوریه و مستنثی کردن گروه‌های تروریستی از این آتش‌بس رأی دادند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، ترکیه، روسیه، سوریه، نظامی