ساعی مطرح کرد ؛

منابع ناشی از صرفه جویی در حذف یارانه ها باید صرف دهک های پایین شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه هدف از قطع یارانه دهک های بالا کمک به دهک های پایین جامعه بود نه قطع یارانه آنها از ورود این کمیسیون به موضوع حذف یارانه نیازمندان خبر داد.

  خانه ملت؛ زهرا ساعی در واکنش به اظهارات سخنگوی ستاد تبصره 14 قانون بودجه مبنی بر اعتراض 14 هزار سرپرست خانوار به قطع یارانه، گفت: مجلس چندین سال است به دولت پیشنهاد حذف یارانه پردرآمدها را داده و در بودجه نیز ملزم به حذف یارانه در سال 98 شده تا بتوان منابع حاصله را در مسیر آسیب‌های اجتماعی و حمایت از افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و زنان سرپرست خانوار صرف کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: بهتر بود دولت در شناسایی پردرآمدها به گونه‌ای گام بردارد که منجر به قطع یارانه افراد محروم و نیازمند نشود و به طور قطع درصد خطای دولت در قطع یارانه با توجه به اطلاعات در اختیار و گذشت چندین سال از اصرار مجلس در قطع یارانه پردرآمدها باید بسیار کمتر از میزان فعلی می‌بود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم از ورود کمیسیون اجتماعی مجلس به موضوع حذف یارانه نیازمندان خبر داد و گفت: مسئولان مربوطه را دعوت و علت را جویا خواهیم شد.

منابع ناشی از صرفه‌جویی در حذف یارانه‌ها باید صرف دهک‌های پایین و نیازمند جامعه شود

ساعی با بیان اینکه هدف از قطع یارانه دهک‌های بالا کمک به دهک‌های پایین جامعه است، تصریح کرد: منابع ناشی از صرفه‌جویی در حذف یارانه‌ها باید صرف دهک‌های پایین و نیازمند جامعه شود نه اینکه در شرایط فعلی نامطلوب اقتصادی و تورم و گرانی که نیازمندان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند با قطع یارانه دغدغه‌های‌شان را افزایش داد و در آنها ایجاد نگرانی کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم یارانه برای نیازمندان امری حیاتی به شمار می‌رود، یادآور شد: در میان 14 هزار سرپرست خانواری که یارانه آنها قطع شده به طور قطع زنان سرپرست خانوار و نیازمندان زیادی وجود دارد البته باید بررسی شود که در میان آنها چه تعداد زن سرپرست خانوار و نیازمند وجود دارد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اختصاص یارانه، توزیع یارانه ها، حذف یارانه نقدی خانوارهای غیر نیازمند، ستاد هدفمندی یارانه ها، قانون هدفمندی یارانه ها، مجموعه روش های اصلاح یارانه