یوسف نژاد مطرح کرد؛

اصلاح آیین نامه بورس

عضو هیئت رییسه مجلس، از احضار مسئولان سازمان بورس به مجلس خبر داد و گفت: دستورالعمل جدید سازمان بورس روان بودن معاملات را زیر سوال برده و ارزش سهام را کاهش داده است.

 خانه‌ملت؛ علی اصغر یوسف نژاد با اشاره به اصلاح آیین نامه بورس، گفت: اصلاح این دستورالعمل برای هزاران نفر از مردم که تمام نقدینگی خود را در فرابورس پایه سرمایه گذاری کرده اند، مشکل ایجاد کرده است.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، افزود: این سوء تدبیر و تصمیم اخیر سازمان بورس در قالب آیین نامه سبب شده که سرمایه و آرزوی مردم بر باد برود، البته نیت سازمان بورس اصلاح دستورالعمل بوده اما برای مردم مشکلاتی ایجاد کرده و به ضرر و زیان آنها تمام شده است.

وی با بیان اینکه دستورالعمل جدید سازمان بورس قدرت نقدشوندگی سهام را کاهش داده است، ادامه داد: این آیین نامه روان بودن معاملات را زیر سوال برده و ارزش سهام را کاهش داده است که به نظر می رسد سازمان بورس در اطلاع رسانی این موضوع به صورت جامع و شفاف عمل نکرده است.
یوسف نژاد تاکید کرد: سازمان بورس باید قبل از اجرای دستورالعمل جدید، پایلوت و ارزیابی پیش از اجرای طرح را انجام می داد، اما متاسفانه در این خصوص حتی به نظرات کارشناسی و علمی عمل نکرده است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مسئولان سازمان بورس این هفته به مجلس احضار می شوند و در خصوص این دستورالعمل و مشکلاتی که برای سرمایه گذاران رخ داده از آنها سوال می شود و باید پاسخگوی شرایط پیش آمده باشند./

پایان پیام

برچسب ها

آشفتگی بورس، اخبار برگزیده، بازار بورس، بورس، بورس ارز