نقوی حسینی مطرح کرد ؛

یمنی ها پیروز جنگ نابرابر با عربستان هستند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه گفت: در این زمانه یک پرنده از منطقه ای پرواز می کند و در معرض دید راه دارهای آمریکا قرار می گیرد، اما نمی دانند این موشک از چه نقطه ای به آرامکو اصابت شده است؟!

  خانه ملت؛ سید حسین نقوی حسینی به بیانیه ضد ایرانی 3 کشور اروپایی در ماجرای "آرامکو" اشاره و اظهار داشت: وقتی که عربستان به یمن حمله کرده بود، بنابراین تصور می‌کرد که ظرف یک ماه ماجرا را به اتمام برساند و یمن را به اشغال خود در بیارد.

سعودی‌ها هیچ‌گاه فکر نمی‌کردند که روزی در باتلاق جنگ با یمن گیر کنند

وی در ادامه افزود: اما سعودی‌ها هیچ‌گاه به این مسئله فکر نمی‌کردند که روزی در باتلاق جنگ با یمن گیر کنند و به دنبال چاره جویی برای فرار از این باتلاق باشند، قطعا مصائب این جنگ برای عربستانی روز به روز بیشتر خواهد شد.

مسئله ماجرای "آرامکو" یکی از مسائلی است که به ضررعربستان تمام شده است

نماینده مردم ورامین تصریح کرد: ماجرای "آرامکو" یکی از مسائلی است که در این جنگ به ضررعربستان تمام شده است؛ هیچ کشوری تصور نمی‌کرد که روزی تاسیسات نفتی عربستان مورد حمله قرار بگیرد، اما یمنی‌ها به همه دنیا ثابت کرده‌اند که این کار شدنی است.

فشار حداکثری علیه ایران از سناریوهای آمریکا و اروپا در منطقه است

وی  به فرافکنی آمریکا و اروپایی‌ها در ماجرای حمله یمنی‌ها به آرامکو، اشاره و تاکید کرد: در واقع آمریکایی‌ها در منطقه خاورمیانه یک سناریویی دارند؛ مبنی بر فشار حداکثری علیه ایران و مسائلی از قبیل آرامکو را هم سوژه می‌کنند و روی آنها سرمایه گذاری می‌کنند؛ تا اینکه فشار حدکثری بر ایران را افزایش دهند.

مگر می‌شود؛ آمریکایی‌ها ندانند که این موشک از کجا به آرامکو اصابت شده است؟!

وی در ادامه افزود: بنابراین، امروز که عهد قدیم نیست که موشک از جایی پرتاب شود و به تاسیسات نفتی کشوری اصابت کند، بعد تازه متوجه شوند که موشک به فلان جا اصابت کرده است؛ در این زمانه یک پرنده از منطقه‌ای پرواز می‌کند و در معرض دید راه دارهای آمریکا قرار می‌گیرد، اما نمی‌دانند این موشک از چه نقطه ای به آرامکو اصابت شده است؟!

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس اظهار کرد: بنابراین اتهام 3 کشور اروپایی بی اساس و مضحک است؛ چرا که اگر این‌ها کوچک‌ترین سند و ادله‌ای در راه دارهای آنها علیه ایران وجود داشت، تا به الان بوقچی‌های آنها گوش فلک را کر کرده بوده‌اند؛ اما چنین ادله‌ای وجود ندارد وهمه این اتهامات برای فشار بیشتر بر ایران است.

یمنی‌ها پیروز جنگ نابرابر با عربستان هستند

نقوی حسینی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اسارت 7 هزار نفر سعودی از سوی یمنی‌ها اشاره و تاکید کرد: بنابراین اسارت 7 هزار سعودی در یمن حجم بسیار زیادی است و قطعا این مسله گویای این است که یمن در این جنگ نابرابر موفق شده است و توانسته درس عبرتی برای سعودی‌ها باشد./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اتحادیه عرب، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، عرب، عربستان