در صحن علنی مجلس صورت گرفت ؛

نامه نمایندگان به رهبر انقلاب مبنی بر آمادگی جهت اجرای سیاست های کلی قانون گذاری

عضو هیات رئیسه مجلس نامه بیش از ۲۴۰ نفر از نمایندگان مجلس به مقام معظم رهبری برای اعلام آمادگی جهت اجرای سیاست های کلی نظام قانونگذاری را قرائت کرد.

  خانه ملت؛  احمد امیرآبادی فراها نی در نشست علنی روز دوشنبه ( 8 مهرماه) مجلس شورای اسلامی نامه بیش از 240 نفر از نمایندگان مجلس به مقام معظم رهبری با موضوع آمادگی برای اجرای سیاست‌های کلی نظام قانونگذاری را قرائت کرد.

در این نامه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی)

رهبر معظم و گرانقدر انقلاب اسلامی

سلام علیکم

از عنایت ویژه رهبر عظیم‌الشأن در ابلاغ سیاست‌های کلی نظام قانونگذاری بی‌نهایت سپاسگزاریم. نظام قانونگذاری از نارسایی‌هایی رنج می‌برد که اعمال سیاست‌های یاد شده می‌تواند در میان مدت و بلندمدت آنها را به طور اساسی رفع کند. نگاه یکپارچه به نظام قانونگذاری، اصلاح و منطقی ساختن روابط کاری مجلس، شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام، هیأت وزیران و شوراهای تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیرنده، تعیین و شفاف سازی محدوده خط مشی‌گذاری‌های قانون، آیین‌نامه اجرایی، دستورالعمل و بخشنامه و تعیین ضوابط برای هر کدام، تعیین ساز و کارهای ارتقاء کیفی قوانین و مقررات، رفع ابهامات در خصوص محدوده زمانی اضطرار و تعیین مصلحت نظام، تعیین چارچوب برای رویه‌های رایجی که گاهی مشکل‌ساز می‌شود مانند تشکیل شوراهای متعدد بدون کیفیت لازم، اهتمام به عملیاتی کردن اصول اجرا نشده قانون اساسی، انسجام قوانین و مقررات، تعریف و تعیین محدوده اختیار هر کدام از مراجع خط مشی‌گذاری و شفاف کردن حدود کاری آنها و حراست از چارچوب‌های شرعی قانون اساسی و سیاست‌های کلی نظام و همچنین مصوبات قانونی در مقابل قوانین و مقررات مغایر از اقداماتی است که سیاست‌های کلی ابلاغی به دنبال تأمین آنها است.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی آمادگی خود را برای تحقق سیاست‌های ابلاغی در قوه مقننه و نیز همکاری با سایر قوا و نهادهای ذیربط اعلام می‌‌داریم./

پایان پیام

برچسب ها

اجرای قانون، اخبار برگزیده، رهبر انقلاب، رهبر معظم انقلاب