رحیمی جهان آبادی مطرح کرد ؛

طرح صلح هرمز دست نیروهای متجاوز خارجی از منطقه را کوتاه می کند

رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد پیشنهاد ایران مبنی بر طرح صلح هرمز دست نیروهای متجاوز خارجی از منطقه را کوتاه می کند.

  خانه‌ملت؛ جلیل رحیمی جهان آبادی درخصوص پیشنهاد رئیس‌جمهور درباره طرح صلح هرمز با هدف تامین امنیت منطقه توسط کشورهای حوزه خلیج فارس، گفت: بی اعتمادی و چالش در منطقه خلیج فارس وجود دارد زیرا در گذشته بدخواهان با همراهی صدام جنگ هشت ساله ای علیه کشورمان ایجاد کردند و بر این اساس هنوز حامیان صدام دچار کدورت و دشمنی هستند.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نباید فراموش کرد که امروزه اختلافات بر سر منافع در حوزه های نفوذ منطقه ای مانند عراق، یمن و سوریه وجود دارد که موجب خلاء قدرت شده است.

بروز جنگ و افزایش تنش موجب خسارت برای همه کشورها می شود

وی ادامه داد: البته علیرغم این چالش ها می توان فضای منطقه را مدیریت کرد و از بروز تنش و جنگ در منطقه جلوگیری کرد زیرا رخداد جنگ و افزایش تنش موجب خسارت برای همه کشورها می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه پیشنهاد ایران معقول و منطقی است زیرا اداره منطقه بر پایه ائتلاف منطقه ای و رفع کدورت ها و اختلافات انجام می شود، اظهار کرد: بر این اساس نشستن پای میز مذاکره منطقه ای امری مهم است؛ در واقع کشورهای منطقه باید به سمت همگرایی حرکت کنند زیرا اشتراکات فراوان دینی، جغرافیایی، فرهنگی و غیره وجود دارد و هر سرنوشتی برای منطقه، همه کشورها را تحت تاثیر قرار می دهد.

طرح صلح هرمز حضور خارجی ها در منطقه را توجیه ناپذیر می کند

رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: نباید فراموش کرد پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران مبنی بر طرح صلح هرمز دست نیروهای متجاوز خارجی از منطقه را کوتاه می کند و حتی حضور خارجی ها را توجیه ناپذیر می کند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین اجرای این طرح موجب خواهد شد هزینه های گزافی که کشورهای حاشیه خلیج فارس برای خرید تسلیحات انجام می دهند، برای بهبود زیرساخت های کشورشان انجام شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، چندی پیش رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه منطق ما، منطق خلیج فارسی است که امنیت آن از درون باشد، گفت که امنیت خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان درون زاست و نیروهای خارجی برای ملت ما و منطقه ما مشکل و ناامنی می‌آفرینند./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استقرار صلح جهانی، استکبار آمریکا، جزیره هرمز، صلح، هرمزگان