کاظمی باباحیدری مطرح کرد ؛

دیپلماسی اقتصادی، خنثی کننده راهبرد افزایش فشار کاخ سفید است

کاظمی باباحیدری اعتقاد دارد امروزه آمریکایی ها سیاست افزایش فشار اقتصادی-سیاسی علیه ایران را در دستورکار قرار داده اند که برای خنثی سازی آن نیاز به مواجه دیپلماتیک است.

 خانه‌ملت ؛ علی کاظمی باباحیدری با اشاره به اهمیت توسعه دیپلماسی اقتصادی از سوی کشورمان، گفت: امروزه آمریکایی ها سیاست افزایش فشار اقتصادی-سیاسی علیه ایران را در دستورکارشان قرار داده اند که برای خنثی سازی آن نیاز به مواجهه دیپلماتیک است.

نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس شورای اسلامی در این راستا، اظهار کرد: خوشبختانه وزارت امور خارجه کشورمان با توجه به شرایط کنونی تحریمی تلاش کرد با ایجاد معاونت اقتصادی به بعد پر اهمیت دیگری از روابط با کشورها بپردازد اما هنوز به موفقیت کامل دست نیافته است.

دشمنان درصدد ایجاد اجماع منطقه ای علیه ایران هستند

وی با اشاره به اینکه دشمنان سعی می کنند برای مقابله با کشورمان اجماع منطقه ای و حتی جهانی ایجاد کنند، ادامه داد: بر این اساس مشاهده می شود با شروع موج جدید تحریم ها از سوی دولت ترامپ، مسئولان و مقامات آمریکایی در سطوح مختلف به کشورهای منطقه خصوصا همسایگانمان سفر کردند تا به ایران هراسی دامن بزنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: به عبارتی راهبرد اعمال فشار سیاسی و ایجاد تنگناهای اقتصادی از جمله اولویت های کاری دستگاه دیپلماسی کاخ سفید است که سفرای ایرانی در صف اول خط شکن می توانند وارد عمل شوند.

نیاز به تقویت دیپلماسی چندجانبه با کشورهای همسایه داریم

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس باید اذعان کرد امروزه بیش از هر زمان دیگری نیاز به تقویت دیپلماسی دوجانبه و چندجانبه با کشورهای همسایه و منطقه وجود دارد تا از این طریق بتوان عرصه هایی مانند تجارت و مبادلات اقتصادی را تقویت کنیم.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در جریان سفر به ارمنستان برای شرکت در اجلاس سران اتحادیه اقتصادی اوراسیا در دیدار با آرمن سرکیسیان رئیس جمهور ارمنستان همکاری در قالب اتحادیه اقتصادی اوراسیا را حائز اهمیت توصیف کرد و گفت: حضور ایران در مناسبات اقتصادی منطقه اتحادیه اوراسیا می تواند فرصت مناسبی برای تقویت مناسبات اقتصادی دو جانبه و همچنین همکاری و فعالیت اقتصادی در سطح منطقه‌ باشد./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، تقویت دیپلماسی، حوزه دیپلماسی اقتصادی، دیپلماسی