ابوترابی مطرح کرد ؛

دشمن می خواهد اقتصاد ایران را با مذاکره شرطی کند

ابوترابی با بیان اینکه اروپا توان مقابله در برابر فشار آمریکا را ندارد، گفت: کل کشورهای اروپایی بیشتر از ۵ میلیارد دلار توان شارژ خط اعتباری بین ایران و اروپا را ندارند.

 خانه ملت؛ ابوالفضل ابوترابی با اشاره به اینکه هنوز خط اعتباری 15 میلیاردی اروپا راه اندازی نشده است، اظهار داشت: اگر قرار است خط اعتباری 15 میلیارد دلاری ایجاد شود، باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

وی بیان کرد: تصور می‌شود که دوباره دولت می خواهد وقت و انرژی خود را صرف مذاکره با غربی‌ها کند در حالی که امید بیهوده بستن به دشمن هیچ فایده‌ای ندارد.

اروپا نمی‌تواند بیشتر از 5میلیارد دلار، خط اعتباری ایران را شارژ کنند

وی افزود: اینستکس همان اشتباه قبلی دولت در مورد برجام است که دوباره شاهد تکرار آن هستیم؛ قرار است نفت خود را بدهیم و در فرایند اینستکس اعتباراتی به ایران داده شود.

ابوترابی ادامه داد: کل کشورهای اروپایی بیشتر از 5میلیارد دلار توان شارژ این خط اعتباری را ندارند و نمی‌توانند بیش از این میزان، در مقابل آمریکا بایستند. می‌توان گفت با این شرایط این اقدامات در نهایت نتیجه‌ای برای ایران نخواهد داشت.

دشمن می‌خواهد اقتصاد ایران را با مذاکره شرطی کند

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمن تلاش می کند اقتصاد ایران را به مذاکره گره بزند و اقتصاد کشور را شرطی کند، گفت: دشمن با این کارها به نتیجه ای نمی رسد زیرا با مهار تورم و کنترل قیمت ارز، در کشور شاهد ایجاد ثبات هستیم.

وی افزود: دشمن می‌خواهد مدام همه چیز را به مذاکره گره بزند و وقت کشی کند تا ایران دستاوردی نداشته باشد، در این شرایط باید هشیار باشیم تا در دام غربی‌ها گرفتار نشویم، اکنون باید نگاه به داخل را تقویت کنیم زیرا در یکسال اخیر موفقیت‌هایی که به دست آمده مرهون نگاه به داخل است.

موفقیت‌های ایران با نگاه بر توانمندی‌های داخلی محقق شده است

وی گفت: شرایط داخلی، ثبات اقتصادی و اثرگذاری بین المللی ایران رو به پیشرفت است و همه این موفقیت ها با نگاه به توانمندی‌های داخلی محقق شده است و می توانیم با ادامه دادن این مسیر، حتی دلار را نیز به حدود 7 تا 8 هزار تومان برسانیم./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)