جاسمی مطرح کرد ؛

پیام ایران به کشورهای منطقه، صلح و دوستی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: با ائتلاف منطقه خاورمیانه به سهولت می شود دست زورگویان را از این منطقه کوتاه کرد.

  خانه ملت؛ قاسم جاسمی به پیشنهاد وزیر امور خارجه امارات مبنی بر گفت‌وگوی منطقه‌ای اشاره و اظهار داشت: واقعیت امر این است که دشمنان جمهوری اسلامی ایران، دشمنان منطقه‌ای نیستند و ما با یک سلطه جهانی مواجه‌ هستیم.

ایران می خواهد از تنش‌های موجود در منطقه بکاهد

وی در ادامه افزود: دستگاه سیاست خارجی کشورمان در تلاش است که غبار رعب و وحشت و تنش‌های موجود در منطقه را بزداید؛ البته ما از گذشته هم به کشورهای منطقه توصیه کرده‌ایم که یک‌جانبه ازغربی‌ها و دست نشانده های آنها حمایت نکنید و حتی در زمان جنگ تحمیلی هم به آنها گوشزد کرده بودیم که صدام، دیکتاتور معدوم عراق را مورد حمایت خود قرار ندهید.

نظام سلطه سبب زاویه گرفتن برخی کشورهای منطقه از ایران می‌شود

نماینده مردم کرمانشاه به روابط دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران پس از جنگ تحمیلی با کشورهای منطقه اشاره و تصریح کرد: از لحاظ روابط دیپلماتیک، کشور ما پس از جنگ تحمیلی مناسبات خوبی با کشورهای منطقه داشته‌ است؛ اما شیطنت‌ برخی از کشورهای اروپایی و آمریکا و فریب آنها برای استفاده ابزاری و سوءاستفاده‌های مالی، باعث شده این کشورها تحت سلطه قرار گرفته و نسبت به ایران زاویه‌ پیدا کنند.

پیام ایران به کشورهای منطقه، صلح و دوستی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه افزود: ما همیشه حتی در رزمایش ها و برنامه های دفاعی خود اعلام کرده‌ایم، که هیچ گونه خطری از جانب ایران کشورهای منطقه خاورمیانه را تهدید نمی کند و پیام صلح و دوستی را دائما به آنها یادآوری می‌کنیم.

کشورمان آمادگی افزایش ارتباط دیپلماتیک با کشورهای منطقه را دارد

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: ما می‌توانیم در یک ائتلاف منطقه‌ای، از دخالت کشورهای غربی و دشمنان منطقه که به دنبال منافع خود هستند، جلوگیری کنیم و اگر عقل برخی از کشورهای منطقه تکانی بخورد؛ کشورمان این آمادگی را دارد که ارتباط دیپلماتیک مناسبی با همه کشورهای منطقه داشته باشد./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، اروپا، استقرار صلح جهانی، صلح، صلح طلبی