گودرزی مطرح کرد ؛

توسعه روابط با همسایگان از تشدید فشار حداکثری علیه تهران می کاهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد دستگاه دیپلماسی می تواند از طریق توسعه روابط با همسایگان جلوی تشدید سیاست فشار حداکثری علیه کشورمان را بگیرد.

 خانه‌ملت ؛ مسعود گودرزی در خصوص اهمیت توسعه دیپلماسی اقتصادی از سوی کشورمان، گفت: تحکیم و تعمیق روزافزون روابط و مناسبات تهران با کشورهای همسایه امری راهبردی است و همواره در دستورکار وزارت خارجه کشورمان بوده است.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همگان می دانند که ایران در حوزه های مختلف مانند مهندسی، سدسازی، احداث نیروگاه و غیره دارای ظرفیت های بومی خوبی است از این رو همکاری دوجانبه با کشورمان می تواند به سود همسایگان باشد زیرا با هزینه کمتری منافع خودشان را تامین می کنند.

ایران می تواند کشوری جذاب برای سرمایه داران خارجی باشد

وی ادامه داد: در این بین نباید فراموش کرد ایران می تواند به موقعیت خوب سرمایه گذاری برای سرمایه داران خارجی تبدیل شود و این مهم برای اقتصاد داخلی کشورمان مفید و موثر است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه دستگاه دیپلماسی می تواند ورود سرمایه خارجی به کشور و همچنین حضور کالاهای تولیدی در بازارهای خارجی را تسهیل کند، تصریح کرد: در واقع سفراء و رایزن های اقتصادی می توانند زمینه توسعه صادرات و مبادلات اقتصادی با کشورهای دیگر را فراهم کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس امیدواریم دستگاه دیپلماسی بتواند جلوی تشدید سیاست فشار حداکثری علیه کشورمان را از طریق توسعه روابط با همسایگان بگیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در جریان سفر به ارمنستان برای شرکت در اجلاس سران اتحادیه اقتصادی اوراسیا در دیدار با آرمن سرکیسیان رئیس جمهور ارمنستان همکاری در قالب اتحادیه اقتصادی اوراسیا را حائز اهمیت توصیف کرد و گفت: حضور ایران در مناسبات اقتصادی منطقه اتحادیه اوراسیا می تواند فرصت مناسبی برای تقویت مناسبات اقتصادی دو جانبه و همچنین همکاری و فعالیت اقتصادی در سطح منطقه‌ باشد./

پایان پیام

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، اخبار برگزیده، افزایش سرمایه، امنیت سرمایه گذاری، برنامه های توسعه کشورها