نوروزی مطرح کرد ؛

راهکاری برای مقابله با تحریم

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس گفت: یکی از راه های مقابله با تحریم، تقویت گردشگری در کشور است و البته تقویت گردشگری مستلزم تبلیغات مناسب و افزایش خدمات شهری است.

 خانه ملت ؛ حسن نورورزی با تاکید بر ضرورت افزایش سهم گردشگری در تهران برای ایجاد درآمد پایدار، گفت: برای تحقق این مسئله، شهرداری تهران باید ارزش افزوده ای را که از این بخش دریافت می‌کند، در حوزه گردشگری سرمایه‌گذاری کند.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای مثال سال گذشته شهرداری تهران بالغ بر ۳۵۰۰ میلیارد تومان درآمد کسب کرد، افزود: مسئولان باید بدانند که ارزش افزوده‌هایی که شهرداری ها و دهیاری ها کسب می‌کنند، حقوق آنان نیست بلکه برای ایجاد سرمایه پایدار است و باید این درآمدها صرف بهبود وضعیت استان شود.

درآمد شهرداری تهران صرف بهبود شرایط گردشگری استان شود

وی ادامه داد: در صورتی که این درآمدها در مناطق مختلف تهران هزینه و صرف بهبود شرایط شود، می‌توان گردشگران داخلی و خارجی بسیار زیادی را جذب کرد.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی افزود: استان تهران اماکن باستانی و توریستی بسیار زیادی دارد که باید شناسایی شوند و لازمه این کار آن است که برای این مناطق شناسنامه‌ای تعریف و در رسانه‌ها و فضای مجازی اعلام شود تا مردم از این اماکن بازدید به عمل آورند.

افزایش ارزآوری کشور با تقویت صنعت گردشگری

نوروزی تصریح کرد: ۱۵ کشور همسایه ایران و به دنبال تقویت روابط اقتصادی و گردشگری با کشورمان هستند و ما باید با تقویت حوزه میراث فرهنگی و گردشگری خود در مناطق مختلف به ویژه پایتخت، برای کشور ارزآوری کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از راه های مقابله با تحریم هم تقویت گردشگری در کشور است، تاکید کرد: البته تقویت گردشگری مستلزم تبلیغات مناسب و افزایش خدمات شهری است تا گردشگران از خدمات مطلوبی برخوردار شوند.
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارز، بخش گردشگری، بودجه گردشگری، تقویت صنعت گردشگری، تور های گردشگری، توسعه گردشگری، حوزه گردشگری