ابراهیمی مطرح کرد ؛

ایران اهل منطق است اما از حقوق مردم کوتاه نمی آید

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی اهل منطق و مذاکرات صحیح بوده و بر عهد و پیمان پایبند است؛ ولی در موضوع حقوق حقه مردم در برجام کوتاه نمی آید.

 خانه ملت ؛ علی ابراهیمی با اشاره به بدعهدی اروپایی ها در پایبندی به تعهدات خود در برجام، گفت: تاکید بنده بر سماجت و پایداری در اجرای برجام بوده و تصورم این بود که به اروپایی ها باید فرصت بدهیم.

وی افزود: آمریکایی‌ها از برجام خارج شدند و اروپایی‌ها هم به هیچ کدام از تعهدات از قبیل راه اندازی SPV و اینستکس در معاده بین‌المللی برجام عمل نکردند؛ آمریکا احساس کرد که توافق نفعی برای کشور ما دارد و و برای این سند تلاش زیادی شده است و ایران هم حقانیت زیادی دارد؛ بنابراین با تحریم های یک جانبه با این موضوع برخورد کرد.

نماینده مردم شازند در مجلس بابیان اینکه ماهیت حاکمیتی آمریکا هرگز حق نیست، افزود: اروپا در ابتدا به تحریم های ظالمانه و یکجانبه واکنش نشان داد و ما به آن را به فال نیک گرفتیم؛ اما آنچه که مسلم است آنها در موضوع اقتصادی و وابستگی های دیگر با آمریکا، توان پایداری و مقابله ندارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به بیانیه ضدایرانی اروپایی ها، تاکید کرد: آلمان، فرانسه و انگلستان اراده ای که مستقل عمل کنند را ندارند و تحت فشار آمریکا رفتارشان تغییر می کند، آنها با ارائه بیانیه اخیر نشان دادند که در واقع دنباله رو آمریکا هستند.

ایران هیچ زمانی نباید عَلَمِ خروج از برجام را در دست بگیرد

عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: وقتی فشارها از سمت آمریکا سنگین می شود، اروپایی ها دیگر مقاومتی نمی کنند و مواضع آنها به آمریکا نزدیک تر می شود و علیرغم میل باطنی مجبور هستند که مخالفت کنند و مخالفت شان آشکارتر می‌شود.

ایران اهل منطق است اما از حقوق مردم کوتاه نمی آید

ابراهیمی با تاکید برکاهش گام به گام تعهدات برجامی، تصریح کرد:ما به دنیا اثبات کردیم که کشور با ظرفیتی هستیم. ایران اهل منطق و مذاکرات صحیح بوده و بر عهد و پیمان پایبند است؛ ولی در موضوع حقوق حقه مردم کوتاه نمی آییم.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی،مطرح کرد: اساساً مذاکره را چیز بدی نمی دانم؛ ولی آنچه که به زورگویی و مطالبه منجر می‌شود را نمی‌پذیریم. کاهش گام به گام تعهدات از تصمیمات درست و اصولی جمهوری اسلامی است و ما همین روند گام به گام را ادامه می‌دهیم./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم اقتصادی، تحریم ها