کوهکن مطرح کرد ؛

مسیر تعهدات گام به گام ایران

محسن کوهکن معتقد است، که در حال حاضر وقتی که کشورمان تعهدات هسته ای را گام به گام کاهش می دهد؛ یعنی به قبل از برجام بازمی گردد.

  خانه ملت؛ محسن کوهکن در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه احتمال دارد ایران به سبب کاهش پایبندی به تعهدات هسته ای، به صورت کلی از برجام خارج شود، اظهار داشت: هر کاری که مقامات جمهوری اسلامی ایران در شرایط فعلی بخواهند در قبال برجام انجام دهند، باید منفعت ملت و انقلاب را در نظر بگیرند.

وی در ادامه افزود: اگر ایران گام به گام در حال کاستن از تعهدات هسته‌ای خود است، در واقع این اقدام کشورمان بازگشت به قبل از برجام است.

ایران از هر اقدامی که به نفع طرف‌های مقابل برجام است، پرهیز کند

نماینده مردم لنجان به لزوم پرهیز از هرگونه اقدامی که به نفع طرف‌های مقابل توافق هسته ای است، اشاره و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بایستی از هرگونه اقدام وحرکتی که به نفع طرف‌های مقابل برجام می‌شود، پرهیز کند.

مگر خروج از برجام چه منفعتی برای کشور دارد؟

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه افزود: در حال حاضر اگر کسی خروج از برجام را مطرح می‌کند؛ بنابراین بایستی به صراحت اعلام کند،که این اقدام چه منفعتی برای کشورمان در پی خواهد داشت، بالاخره یک زمانی باید از برجام خارج شویم که کسی حاضر به پرداخت غرامت به کشورمان در قبال این توافق شود.

تعهدات گام به گام ایران؛ یعنی بازگشت کشورمان به قبل از برجام

 در حال حاضر بحث خروج از برجام موضوعیت ندارد و ما عمدتا با اتکا به قدرت منطقه‌ای کشورمان، در خاورمیانه و با اتکا به بدعهدی‌های آمریکا که به هر جهت یک زمانی همین کشورها موضوع اجماع جهانی علیه ایران را مطرح کردند؛ می‌توانیم با یک دیپلماسی بسیار قدرتمند و عمیق به مسیر خود ادامه دهیم.

کوهکن ضمن انتقاد از کسانی که سخن از خروج از برجام به میان می‌آورند، اشاره و تصریح کرد: باید این سوال را پرسید که خروج ایران از برجام چه مشکلی را از کشورمان برطرف می‌کند؟ وقتی که ما گام به گام فعالیت‌های هسته‌ای خود را کاهش می دهیم، یعنی به شکلی به دوران قبل از ورود به برجام بازگشته‌ایم.


خروج از برجام منافع مشخصی برای ملت و نظام ندارد

وی در ادامه افزود: در حال حاضر منافع مشخصی را برای ملت و نظام در خروج از برجام متصور نیستم؛ اما این امکان وجود دارد که در آینده‌ مسیری را که در حال عبور از آن هستیم، ما را به جایی برساند که شاید آن‌ وقت تهدید خروج از برجام یک منافع جدیدی را برای کشورمان تعریف کند که در واقع آن موقع خروج از برجام قابل بحث است.

نماینده مردم لنجان در مجلس دهم تصریح کرد: اینکه بگوییم باید از برجام خارج شویم و به شکلی بخواهیم، حرف خود که از روز نخست با این معاهده مخالفت کردیم را به کرسی بنشانیم، که بله، سخن ما در مخالفت با برجام درست از آب درآمده است، مشکلی را حل نمی کند، چرا که خروج از برجام باید منافع ملت را تامین کند./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، ایالات متحده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، متحدان اروپایی آمریکا، ملت