حسین زاده مطرح کرد ؛

تعهد اروپا و بازگشت آن به مسیر اجرای برجام به نفع خود اروپایی هاست

عبدالکریم حسین زاده گفت: اگر اروپا به تعهدات خود در برجام عمل نکرده است، فقط ایران نیست که در این مسئله متضرر می شود، بلکه کل دنیا متضرر خواهند شد.

  خانه‌ملت؛ عبدالکریم حسین زاده در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه، احتمال این وجود دارد، که ایران به سبب عدم پایبندی اروپا از برجام خارج شود، اشاره کرد و گفت: به نظرم در حال حاضر تمام دیپلماسی در راستای رسیدن به یک حدی از اشتراکات است و معتقدم که برجام هم به عنوان نقطه اشتراک ما با اروپا، دولت اوبامت و حتی ملت آمریکا بوده است.

بازگشت همگان و همچنین ماندن ایران در برجام می‌تواند؛ برای کشور راهگشا باشد

وی در ادامه افزود: فکر می‌کنم، بازگشت همگان و همچنین ماندن ایران در برجام می‌تواند؛ برای کشور راهگشا باشد، بنابراین دستگاه خارجی ما باید حداکثر فشار را به اروپا وارد کند تا اینکه این کشورها به تعهدات خود در قبال برجام عمل کنند.

اروپایی‌ها باید گام‌هایی را در راستای تعهدات خود بردارند

عضو فراکسیون امید مجلس اظهار کرد: کاهش گام به گام تعهدات اگر در مسیر تاکتیک باشد که بتواند اروپایی‌ها را وادار کند که به تعدات خود وفادار باشند، پس یک جایی است که این مسئله به عنوان یک تاکتیک لحاظ می‌شود که به صورت پلکانی در این خصوص موضع گیری ‌کنیم؛ بنابراین اروپایی‌ها باید گام‌هایی را در راستای تعهدات خود بردارند تا اینکه ما هم همچنان در برجام بمانیم.

عدم پایبندی اروپا به برجام فقط سبب متضرر شدن ایران نمی‌شود

رئیس فراکسیون شهروندی مجلس، به عدم پایبندی اروپایی‌ها به تعهدات خود در قبال برجام اشاره و تاکید کرد: اگر اروپا به تعهدات خود در برجام عمل نکرده است، فقط ایران نیست که در این مسئله متضرر می‌شود، بلکه کل دنیا متضرر خواهند شد.

تعهد اروپا و بازگشت آن به مسیر اجرای برجام به نفع خود اروپایی‌هاست

حسین زاده در ادامه افزود: اصلا دنیایی که فضای سیاسی، خشونت و جنگ در آن تا به این حد آشفته است و فضای روانی که به لحاظ جنگ در دنیا پیش آمده بخاطر تصمیم گیری‌های همین افراد است؛ بنابراین تعهد اروپا و بازگشت آن در مسیر اجرای برجام به نفع خود اروپایی‌ها و البته همگان خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: اگر ایران هرچه از تعهدات خود را هم کاهش بدهد و فضای روانی جامعه جهانی آسیب ببیند؛ قطعا خود اروپایی‌ها هم در خیل جماعتی هستند، که آسیب پذیر می‌شوند./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، ایالات متحده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم اقتصادی، متحدان اروپایی آمریکا