نقوی حسینی مطرح کرد ؛

ایران هیچ زمانی از طرح های جنگ افروزانه حمایت نکرده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: در واقع هدف اصلی پیشنهاد طرح صلح هرمز از سوی رئیس جمهور کشورمان گفت وگو و مذاکره برای صلح و ثبات در منطقه است.

  خانه ملت؛ سید حسین نقوی حسینی به پیشنهاد وزیر امور خارجه امارات مبنی بر گفت‌وگوی منطقه‌ای اشاره و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران معتقد است که همه مناقاشات منطقه‌ای با مذاکره و گفت‌وگو قابل حل شدن است.

ایران هیچ زمانی از طرح‌های جنگ افروزانه حمایت نکرده‌ است

وی در ادامه افزود: تئوری جمهوری اسلامی ایران در منطقه این بوده است، که هیچ زمانی از طرح‌های جنگ افروزانه پیروی نکرده‌ایم و اتفاقا هرکجا هم تجاوزی صورت گرفته است، متجاوز را محکوم کرده‌ایم.

جمهوری اسلامی باب مذاکره با کشورهای منطقه را باز گذاشته است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به پیشنهاد طرح "صلح هرمز" از سوی رئیس جمهور کشورمان اشاره و تصریح کرد: طرح صلح هرمز هم که رئیس جمهور کشورمان آن را ارائه کرده‌اند؛ در حقیقت هدف اصلی آن گفت‌وگو و مذاکره برای صلح و ثبات در منطقه است. با یک همبستگی منطقه‌ای دست آمریکا و اروپایی‌ها را در منطقه خاورمیانه کوتاه کنند.

ائتلاف منطقه‌ای باید صورت بپذیرد

نماینده مردم ورامین در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران اعتقاد دارد که ائتلاف منطقه‌ای باید صورت بپذیرد و قطعا؛ کشورهای منطقه بایستی با همدیگر مذاکره را انجام دهند؛ چرا که تصمیم‌گیری برای حل مسائل منطقه در دست خود کشورهای منطقه خاورمیانه است.

با یک همبستگی منطقه‌ای می‌شود، دست آمریکا و اروپایی‌ها را از منطقه خاورمیانه کوتاه کرد

نقوی حسینی به پیشنهاد وزیر امور خارجه امارات مبنی بر گفت‌وگوی منطقه‌ای اشاره و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از هر نوع طرحی برای مذاکره استقبال خواهد کرد؛ بنابراین ما آمادگی گفت‌وگو با کشورهای منطقه را هم داریم.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه افزود: قطعا؛ همه کشورهای منطقه می‌توانند، با یک همبستگی منطقه‌ای دست آمریکا و اروپایی‌ها را در منطقه خاورمیانه کوتاه کنند./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اروپا، استکبار آمریکا، اقتصاد اروپا، متحدان اروپایی آمریکا، مذاکرات، مذاکرات هسته ای