در صحن علنی مجلس صورت گرفت ؛

دستورالعمل رسیدگی به اظهارنامه مودیان مالیاتی در صورت عدم استقرار سامانه مودیان تعیین شد

نمایندگان مجلس دستورالعمل رسیدگی به اظهارنامه مودیان مالیاتی در صورت عدم استقرار سامانه مودیان را تعیین کردند.

  خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه،14 مهر ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده با ماده (14) این لایحه با 166 رأی موافق، 12 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 231 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده (14) این لایحه آمده است: چنانچه سازمان در مهلت مقرر در قانون «پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان» نتواند سامانه مؤدیان را مستقر کند، مکلف است رسیدگی به اظهارنامه مؤدیان موضوع این قانون را که بعد از اتمام مهلت مزبور به سازمان تسلیم می شود، صرفاً به میزانی که در تبصره این ماده آمده است، محدود نموده و سایر اظهارنامه‌ها را بدون رسیدگی قبول نماید.

تبصره - بعد از استقرار سامانه مؤدیان سازمان مجاز است حداکثر یک درصد از پرونده‌های مالیاتی مؤدیان عضو سامانه مؤدیان را با اولویت مؤدیان بزرگ مورد رسیدگی قرار دهد. چگونگی انتخاب مؤدیانی که پرونده آنها باید مورد رسیدگی قرار گیرد، در دستورالعملی که با پیشنهاد سازمان به تصویب وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌رسد، معین می‌شود. سازمان مکلف است تا پایان مهرماه هر سال فهرست اسامی مؤدیانی که مشمول رسیدگی قرار می‌گیرند را در سامانه عملیات الکترونیکی خود اعلام عمومی نماید./

پایان پیام

برچسب ها

ابراز مالی، اخبار برگزیده، صحن علنی