سالک تاکید کرد ؛

شبکه های برون مرزی مهم ترین رسانه در انعکاس اجتماع بزرگ اربعین است

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با یادآوری تلاش های گسترده غرب به منظور بایکوت خبری مراسم باشکوه اربعین حسینی(ع)، گفت: شبکه های برون مرزی مهم ترین رسانه در انعکاس اجتماع بزرگ اربعین است.

  خانه ملت ؛ احمد سالک  با تاکید بر اینکه اقتدار جمهوری اسلامی ایران در این برهه از تاریخ باید ارج نهاده شود و طنین آن به وسیله رسانه های برون مرزی به گوش جهانیان برسد، به اجتماع بزرگ مردم حق طلب جهان در روز اربعین اشاره کرد و شبکه‌های برون مرزی صداوسیما از جمله "پرس تی وی" را مهم ترین رسانه در انعکاس این همایش جهانی دانست.

وی با تاکید بر اینکه شبکه‌های برون مرزی در میدان مبارزه با انواع مختلف رسانه‌ها در دنیا قرار دارند، گفت: تمام فضای مجازی، ماهواره‌ها و تلویزیون‌های معاند علیه جمهوری اسلامی هستند، بنابراین شبکه های برون مرزی نقش بسیار مهمی در چند مقوله دارند، اولا ارائه اهداف بلند انقلاب اسلامی به انسان های آزاده در سراسر جهان، ثانیا هدایت افرادی که علاقه مندند برای رسیدن به مقامات عزت و هویت انسانی تلاش کنند و این مسئله را بر مبنای ارزش های دینی منتقل کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: در دنیایی زندگی می‌کنیم که مردم به دنبال الگوهای زنده متناسب با ادبیات و فضای امروز هستند و جمهوری اسلامی بهترین الگو برای استقلال و آزادی انسان ها در سراسر جهان است. این مطلب مهمی است که باید به آن تکیه شود؛ چرا که ما در یک نبرد بین اسلام و استکبار هستیم. امروز شرق و غربی وجود ندارد، بلکه نبرد و جنگ بین اسلام و استکبار جهانی است. لذا نقش شبکه "پرس تی وی" در معرفی حق و باطل بسیار مهم است.

این نماینده مجلس درباره راهکارهایی که برنامه سازان تلویزیونی برای انتقال فرهنگ ایرانی ـ اسلامی می‌توانند استفاده کنند و مورد توجه مردم جهان قرار گیرند، عنوان کرد: مخاطبان رسانه‌های برون مرزی ایران در سطح جهان یکسان نیستند، عده‌ای مسلمان هستند و علاقه‌مندند که برنامه‌های اسلامی را ببینند، عده‌ای هم صرفا علاقه مند به جمهوری اسلامی بوده و به خاطر قاطعیت و اقتدارش برنامه های ما را دنبال می کنند که باید در همین راستا برنامه‌های رشد اقتدار را تقویت کنیم و در اختیار آن‌ها بگذاریم.

وی با بیان اینکه بر همین اساس مسئله تولید محتوا بسیار بااهمیت است، اضافه کرد: "پرس تی وی" باید تولید محتوای به روز، زنده متناسب با اهداف آرمان‌های انقلاب اسلامی داشته باشد تا بتواند سبک زندگی ایرانی اسلامی را به دنیا معرفی کند و در مقابل سبک زندگی غربی بایستد.

لزوم در نظر گرفتن بودجه مستقل برای شبکه های برون مرزی

وی با تاکید بر لزوم درنظر گرفتن بودجه مستقل برای شبکه های برون مرزی، گفت: بی تردید در برنامه و بودجه‌ای که صدا و سیما تنظیم می‌کند، باید برای شبکه‌های برون مرزی، بودجه‌ای ویژه را به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد دهد .این مطلب مهم است و مجلس هم عموما موافق است که این شبکه‌ها تقویت شوند، چراکه صدا و سیما زبان ملت ایران در سطح داخلی و جهانی است. بنابراین این مطلب به عهده مسئولان است که 15آذرماه این بودجه منتقل می شود و این مسئله مهم است که در این بودجه ای که منتقل می شود رقم بودجه برون مرزی چقدر باید باشد.

نماینده مردم اصفهان درباره رویکردی که پرس تی وی برای دیده و شنیده شدن در سطح بین الملل باید اتخاذ کند، عنوان کرد :ما در شرایط کنونی بعد از 40 سال باید بتوانیم زبان فارسی را در سطح بین المللی به عنوان زبان بین المللی مطرح کنیم .یکی از رسالت های پرس تی وی همین تولید محتوا باید پیرامون گسترش فرهنگ زبان فارسی و زبان عربی که زبان قرآن است، باشد. این دو مطلب قابل توجه است، حال با توجه به اینکه این انگلیسی زبانی برای همه است، ما باید تولیدی داشته باشیم که بتوانیم پاسخگوی نیازهای مخاطبان خودمان باشیم، لذا باید یک نظر سنجی جهانی وجود داشته باشد و پرس تی وی بر اساس آن نیازها پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: آینده انقلاب اسلامی بسیار امیدوار کننده است، امروز شاهد یک موضوع مهم هستیم که جمهوری اسلامی در اوج اقتدار است و استکبار در حضیض التماس در سفر رئیس جمهوری به سازمان ملل شاهد عجز و لابه غربی ها برای مذاکره بودیم.

سالک با بیان اینکه نباید این عزت، شرف و اقتدار را از دست بدهیم، گفت: پرس تی وی باید پیام خود را منطقی، با قدرت و شجاعت به دنیا منتقل کند و مطمئن باشد که محتوای صادقانه مخاطبان خودش را پیدا می کند در حقیقت امروز در جنگ نرم شدیدی قرار داریم که باید پاسخگوی چندین هزار شبهه باشیم، آن‌ها 24 ساعت در سطح بین المللی در فضای مجازی، سایت ها و ماهواره ها علیه مقدسات، رهبری و ارزش‌های ما شبهه افکنی می‌کنند و "پرس تی وی" رسالت بسیار بزرگی در پاسخ شبهات دارد که وظیفه بسیار سنگینی هم است.

رسانه‌های استکباری سعی در بایکوت خبری اربعین حسینی(ع) دارند

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به نزدیکی اربعین حسینی عنوان کرد: هر ساله تمام خبرگزاری های جهانی سعی به بایکوت این گردهمایی بزرگ دارند. چون می دانند اگر تمام قدرت های دنیا تلاش کنند 500 هزار نفر را نمی توانند جمع کنند، اما عشق اباعبدلله(ع) توانسته بیش از بیست میلیون نفر را دور هم جمع کند. این یک اقتداری است که ما نباید از آن بگذریم لذا من معتقدم پرس تی وی باید لحظه به لحظه این حرکت را انعکاس دهد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اربعین، اربعین حسینی، راهپیمایی میلیونی اربعین