نقوی حسینی مطرح کرد ؛

ابراز تمایل عربستان برای برقراری ارتباط مجدد با جمهوری اسلامی ایران

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:ایران از پیشنهاد مذاکره با کشور های منطقه از جمله عربستان برای حل مناقاشات به شدت استقبال می کند.

خانه ملت؛ سید حسین نقوی حسینی با اشاره به ابراز تمایل عربستان برای برقراری ارتباط مجدد با جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران از پیشنهاد مذاکره با کشور های منطقه از جمله عربستان برای حل مناقاشات به شدت استقبال می کند چون معتقد هستیم بسیاری از مشکلات از این طریق حل می شود.

وی ادامه داد: پیام های مثبتی که از طرف عربستان به ایران داده می شود نشان می دهد ائتلاف غربی ها در منطقه که دنبال به وجود آمدن آن بودند شکست خورده بنابراین جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا باکشور های منطقه گفت‌وگو کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یکی از علل انعطاف در سیاست خارجی عربستان را عدم دستاورد سیاست های خصمانه این کشور بر شمرد و بیان کرد: مناقشات خسارت ها و هزینه های زیادی را به عربستان وارد کرده است که هیچ رهاوردی برای آن ها نداشته بر این اساسعربستان با انتخاب گزینه مذاکره مسیر عقلانی را برگزیده است.

وی با بیان این که عربستان در باتلاق یمن گرفتار شده است خاطرنشان کرد: این کشور روز به روز با شکست های سنگینی در جنگ یمن روبرو می شود بنابراین جنگ یمن تاثیر زیادی بر روی سیاست ها و راه روش عربستان گذاشته است./

پایان پیام

برچسب ها

آل سعود، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تمدید مذاکرات، تیم مذاکره کننده، عربستان، مذاکرات، مذاکرات اتمی ایران