صادقی مطرح کرد ؛

ترامپ به همه چیز نگاه انتخاباتی دارد

صادقی می گوید: همانطور که در زمان جنگ زیر بار صلح تحمیلی نرفتیم،امروز هم زیر سلطه مذاکره تحت تحریم نخواهیم رفت.

  خانه‌ ملت ؛ محمود صادقی با اشاره به موضوع مذاکره دوباره در برجام گفت: ترامپ به همه چیز نگاه انتخاباتی دارد و زیر همه تعهدات بین ایران و شش کشور دیگر زده و این آمریکا است که در مسئله برجام عرف و قواعد بین‌الملل را برهم زده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه همه دردسرها ناشی از نقض عهد ترامپ است، تاکید کرد: کشوری که امروز نقض عهد می کند؛ چه تعهدی وجود دارد، که اگر دوباره با آن مذاکره و توافق کنیم، فردا هم نقض عهد نکند، بنابراین آمریکا عرف و قواعد بین‌الملل را برهم زده است.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس با یادآوری سخنرانی مفتضحانه ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل تصریح کرد: سخنرانی ترامپ مملو از تناقض گویی و نفرت پراکنی علیه ملت ایران بود؛ ترامپ از صلح حرف می زند و شعار دنیای عاری از خشونت می دهد، صلح باید توام با انصاف و عدالت باشد.صلحی که با نقض عهد باشد نمی شود اسمش را صلح گذاشت و آن صلح تحمیلی است که در زمان جنگ هم زیر بار صلح تحمیلی نرفتیم.

صادقی با بیان اینکه توسعه تکنولوژی های پدافندی در ایران، آمریکا و قدرت های بزرگ را به حیرت واداشته و باعث سردرگمی آنها شده است، تاکید کرد: سوابقی که در جنگ هشت ساله داشتیم، نشان داد که صدام که متکی به قدرت های سلطه گر خارجی بود نتوانست یک وجب از خاک ایران را جدا کند.

وی با تاکید براینکه به همه دنیا نشان دادیم که هر زمان که مورد تهدید قرار بگیریم، دفاع می‌کنیم، مطرح کرد: زمان جنگ که دستمان خالی بود با قدرت از کیان کشورمان دفاع کردیم، الان به تکنولوژی‌های پیشرفته در صنعت نظامی مجهز هستیم و باعث حیرت کشورهای سلطه گر شده ایم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به ربط دادن موضوع آرامکو به جمهوری اسلامی گفت: آمریکایی‌ها می‌گویند که حمله به تاسیسات آرامکو کار ایران بوده است و می گویند که حوثی ها با ایران ارتباط دارند؛ اما وقتی یک گروه شبه نظامی مردمی این قدرت را دارد و از ایران کمک گرفته است، پس ببینید قدرت دفاعی و نظامی ایران چقدر است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: آمریکایی ها قطعا روی قدرت دفاعی ایران حساب می‌کنند و چراکه جمهوری اسلامی در عرصه نظامی و درگیری‌های مسلحانه نشان داده است که قدرت رویارویی و پیروزی را دارد.

وی با بیان اینکه نگاه رئیس جمهوری آمریکا به مذاکره جنبه تبلیغاتی، تجاری و انتخاباتی دارد، تصریح کرد: ترامپ هم یک بیزینس من است و نگاه تجاری به همه چیز دارد ،باید در درجه اول به این پیمانی که از آن خارج شده است، برگردد و هرگز زیر بار مذاکره تحت تحریم نمی رویم و همانطور که رهبری معظم فرمودند، در چارچوب برجام ،مذاکره می تواند تداوم پیدا کند./

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم اقتصادی