خجسته مطرح کرد ؛

حضور نمایندگان بخش خصوصی و اقتصاددانان در جریان تصویب لایحه تجارت

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس می گوید سرعت تصویب لایحه تجارت ناشی از اقدامات کارشناسانه ای است که در کمیسیون حقوقی و قضایی انجام گرفته است.

خانه ملت ؛ امیر خجسته درباره تصویب کتاب نخست لایحه تجارت، گفت: مجلس روی لایحه تجارت حدود ۱۶ سال کار کارشناسی انجام داد اما برخی بدون توجه به این زحمات، اظهارنظرهای غیرمنصفانه انجام می‌دهند.

حضور نمایندگان بخش خصوصی و اقتصاددانان در جریان تصویب لایحه تجارت

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: در جریان بررسی لایحه تجارت نمایندگان بخش خصوصی و اقتصاددانان حضور داشتند بنابراین انتظار می‌رفت اقدامات مجلس برای تصویب این لایحه زیر سوال نرود.

وی اظهار کرد: اگر چه ممکن است لایحه تجارت ضعف‌هایی داشته باشد اما اینکه مطرح شود لایحه تجارت چشم بسته تصویب شده، منصفانه و صحیح نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: سرعت تصویب لایحه تجارت ناشی از اقدامات کارشناسانه‌ای است که در کمیسیون حقوقی و قضایی انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه افراد نباید با اهداف خاص به شأن و جایگاه مجلس حمله کنند، اضافه کرد: کارشناسان می‌توانند پیشنهادات خود را درباره لایحه تجارت به مجلس ارائه کنند.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که لایحه‌ای که ۱ که حدود 15 سال با حضور نمایندگان مجلس، دولت، مرکز پژوهش‌ها و بخش خصوصی مورد بررسی قرار گرفته چگونه غیرکارشناسی است، ادامه داد: عده‌ای برای تضعیف لایحه تجارت هیاهوی رسانه‌ای راه انداختند که ممکن است برخی هجمه ها از سوی افرادی باشد که با امکانات و سرمایه‌ای خود به دنبال ایجاد فضای مسموم علیه لایحه تجارت و مجلس در جامعه هستند./

پایان پیام

برچسب ها

اجرای قانون، احکام قانونی، اخبار برگزیده، اصلاح قانون تجارت، تجارت