سلیمی مطرح کرد ؛

۱۷۴ قانون انتخاباتی منسوخ شد

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور در مجلس گفت: ۲۴۱ قانون و ۳۱۳۶ حکم در زمینه انتخابات وجود دارد که با تصمیم امروز اعضای کمیسیون، ۱۷۴ قانون و ۱۵۹۷ حکم منسوخ می‎ شود.

 خانه‌ملت؛ اصغر سلیمی در تشریح نشست امروز کمیسیون امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در جریان بررسی طرح فهرست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه انتخابات مشخص شد که تعداد 241 قانون و 3136 حکم در این حوزه وجود دارد.

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از تعداد قوانین و احکام انتخاباتی 174 قانون و 1597 حکم باید منسوخ شوند، بیان کرد: این موضوع در کمیسیون تصویب شده و پس از این باید در صحن مجلس با رای نمایندگان این اقدام انجام شود.

وی افزود: مواد 1، 3 و5 طرح اصلاح قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها بررسی می‌شود، اکنون در کمیته‌ای این موضوع بررسی می‌‎شود و سپس در جلسات بعدی کمیسیون بررسی‌های لازم صورت می‌گیرد؛ هدف این طرح ایجاد 300 هزار شغل پایدار در 10 هزار روستا از طریق شورایعالی اشتغال است.

سلیمی گفت: با رای اعضای کمیسیون، علیرضابیگی و یوسف‌نژاد بعنوان کاندیداهای انتخاب به عنوان عضو ناظر در شورایعالی مدیریت بحران کشور تعیین شدند که یک نفر از آن‌ها با انتخاب نمایندگان در صحن ناظر این شورا خواهد شد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، انتخابات، انتخابات قوه مقننه، تصویب قوانین