کاظمی مطرح کرد؛

خروج اروپا از برجام قانونی نیست

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه خروج اروپا از برجام غیرقانونی است، گفت: خروج اروپا منوط به بررسی موضوع توسط داوران است مگر آنکه اروپا هم مانند آمریکا غیرقانونی و به صورت یک طرفه عمل کند.

 خانه‌ملت؛ محمد کاظمی در توضیح وضعیت حقوقی خروج اروپا از برجام، گفت: علی‌رغم اظهارنظرهایی مطرح، اروپایی‌ها در تلاشند تا دولت آمریکا را به برجام بازگردانند، در سفر آقای روحانی به سازمان ملل نیز این موضوع مشهود بود. به نظر سران کشورهای اروپایی دنبال حفظ برجام و احیا مجدد آن هستند.

خروج اروپا از برجام قانونی نیست

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بر اساس مقررات بین‌المللی و کنوانسیون‌ها، خروج اروپا از برجام قانونی نیست زیرا تعهد دو طرفه است. در تعهدات دو طرفه یکی از طرفین بدون لحاظ نظر مقابل و بدون آنکه طرف دیگر از تعهدات خود سر باز زند، نمی‌تواند از توافق خارج شود.

داوران تصمیم‌گیران خروج طرفین از برجام

وی افزود: در قراردادهای عادی نیز طرفین با توجه به شرایط و در صورت عدم اجرای مفاد منعقد در قرار داد، می‌توانند از توافق خارج شوند البته در همه این زمینه‌ها داور باید نظر نهایی دهد. در برجام نیز شورایی به عنوان داور پیش‌بینی شده تا اشکالات در اجرای قرارداد را داوری کند.

کاظمی تاکید کرد: خروج اروپا از برجام بدون بررسی موضوع توسط داوران قانونی نیست مگر آنکه دولتمردان اروپایی‌ هم مانند دولتمردان آمریکا خلاف قانون و به صورت یک طرفه عمل کنند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در صورت خروج اروپا از برجام، جمهوری اسلامی ایران دیگر هیچ تعهدی برای رعایت مفاد برجام نخواهد داشت./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اجرای قانون، اخبار برگزیده، اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم