سالک مطرح کرد ؛

ناامیدی اروپایی ها از ایالات متحده برای بازگشت به میز مذاکرات برجامی

سالک اعتقاد دارد کشورهای غربی امروزه درگیر مشکلات داخلی بسیاری هستند از این رو نمی توانند در مورد برجام از موضع قدرت صحبت کنند.

  خانه ملت؛ احمد سالک  در خصوص ناامیدی اروپایی ها از ایالات متحده برای بازگشت به میز مذاکرات برجامی، گفت: نمی توان برای اروپایی ها اعتبار قائل شد زیرا آنها هم پیرو نظرات آمریکایی ها هستند و بدون اجازه مقامات کاخ سفید اقدامی برای حفظ برجام انجام نمی دهند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حفظ عزت و کرامت توسط مسئولان کشورمان موجب التماس غربی ها می شود، اظهار کرد: بر این اساس در سفر رییس جمهور به نیویورک شاهد التماس کردن اروپایی ها برای برگزاری مذاکره با ایالات متحده بودیم.

وی با اشاره به اینکه انگلیسی ها و فرانسوی ها تلاش زیادی کردند تا مسئولان کشورمان با مقامات کاخ سفید دیدار سطحی داشته باشند، ادامه داد: این مهم در حالیست که ملت ایران به دنیا نشان داد که باید با منطق و حفظ کرامت با آنها صحبت و گفتگو شود. رهبر انقلاب نیز تاکید کردند مذاکره با کشورهای دنیا ادامه خواهد داشت اما تسلیم تهدید و تحریم آنها نمی شویم.

ایران فرانسه برجام
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه غربی ها باید بدانند با حمله نظامی، تهدید و ارعاب و تحریم اقتصادی نمی توانند یک حکومت را جابجا کنند یا کشوری را تسلیم کنند، تصریح کرد: باید یادآور شد انگلیس امروزه بدلیل طرح برگزیت دچار شدیدترین مشکلات داخلی است، فرانسوی ها نیز درگیر مشکلات اقتصادی و غیره هستند لذا اروپایی ها در شرایطی به سر نمی برند که بخواهند از موضع قدرت پا به میدان مذاکرات بگذارند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بین باید اذعان کرد امروزه کشورمان در شرایط اوج اقتدار است لذا باید بر اساس ظرفیت های داخلی گام برداریم و چشم انتظار اقدامات غربی ها نباشیم./

پایان پیام

 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، متحدان اروپایی آمریکا