کولیوند مطرح کرد ؛

سرنوشت طرح استانی شدن انتخابات مجلس

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: با عدم رای نمایندگان به حذف مواد مربوط به استانی شدن انتخابات مجلس پس از ایراد شورای نگهبان، اگر نظر مجلس اصرار بر استانی شدن انتخابات مجلس باشد، این موضوع باید در مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی شود.

  خانه ملت؛ محمدجواد کولیوند در خصوص سرنوشت طرح استانی شدن انتخابات مجلس، اظهار داشت: نامه ای را به دکتر لاریجانی ارسال کرده‌ایم تا با توجه به ایراد شورای نگهبان به مواد مربوط به طرح استانی‌شدن انتخابات مجلس تکلیف ادامه رسیدگی به این طرح را مشخص کنند.

رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نمایندگان مردم در خانه ملت پس از ایراد شورای نگهبان، به حذف مواد مربوط به استانی شدن انتخابات مجلس رای ندادند، از طرفی هم هیات نظارت بر سیاست‌های کلی مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز ایراداتی را در زمینه استانی شدن مطرح کرده است.

وی افزود: اگر نمایندگان در صحن به حذف مواد مربوط به استانی‌شدن انتخابات مجلس رای مثبت می‌دادند، مابقی مواد این طرح پس از تصویب در صحن به شورای نگهبان می‌رفت تا در صورت تایید، این قانون قابلیت اجرا پیدا کند.

کولیوند ادامه داد: با توجه به رای ندادن نمایندگان به حذف مواد مربوط به استانی شدن انتخابات مجلس و بازگشت این طرح به کمیسیون، این تلقی ایجاد شده که مجلس به نظر قبلی خود در خصوص استانی شدن انتخابات مجلس اصرار دارد.

نماینده مردم کرج در مجلس گفت: اگر نظر مجلس اصرار بر استانی شدن انتخابات مجلس باشد، این موضوع باید در مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی شود.

وی افزود: اکنون نمایندگان طرح استانی شدن انتخابات مجلس را به کمیسیون برگردانده‌اند تا کمیسیون رسیدگی کند اما این طرح نیازی به رسیدگی دوباره ندارد، زیرا آنچه که باید را حذف و آنچه که لازم بود را اصلاح کرده‌ایم.

رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نظر ما این است که این طرح باید به صحن بازگردد و اگر صحن اصرار کند، مجمع تشخیص مصلحت نظام باید تصیم گیری کند. در نامه به رئیس مجلس تعیین تکلیف در این زمینه را تقاضا کرده‌ایم./

پایان پیام

برچسب ها

آیین نامه داخلی مجلس، اخبار برگزیده، انتخابات، انتخابات قوه مقننه، انتخابات مجلس