ابراهیمی مطرح کرد ؛

طرح «صلح هرمز» با هدف تامین امنیت منطقه

علیرضا ابراهیمی اعتقاد دارد مداخلات خارجی ها در خلیج فارس سبب شکننده شدن مولفه امنیت در این منطقه حساس شده لذا برای دستیابی به امنیت پایدار هر کشوری باید بر اساس ظرفیت های بومی نقش ایفا کرد.

  خانه‌ملت؛ علیرضا ابراهیمی با اشاره به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران درباره طرح «صلح هرمز» با هدف تامین امنیت منطقه توسط کشورهای حوزه خلیج فارس، گفت: کشورمان همواره بر ایجاد امنیت پایدار در منطقه بر اساس ظرفیت های بومی هر کشور و بدون دخالت نیروهای خارجی تاکید کرده است.

ایجاد امنیت مولفه ای درون زا است

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی در این راستا، اظهار کرد: باید توجه داشت که ایجاد امنیت مولفه ای درون زا است و متاسفانه برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس به این امر توجه چندانی ندارند و درصدد امنیت وارداتی هستند.

وی با اشاره به اینکه امروزه برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس فقط به انبار تسلیحات نظامی آمریکایی ها و دیگر کشورهای غربی تبدیل شده اند، ادامه داد: این مهم در حالیست که ظرفیت بهره گیری از این تسلیحات را ندارند و غربی ها نیز با سوء استفاده از شرایط درصدد سرکیسه کردن آنها و گرفتن دلارهای نفتی هستند.

ایجاد امنیت در منطقه خلیج فارس راهکاری جز بهره گیری از ظرفیت بومیان ندارد

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه ایجاد امنیت در منطقه خلیج فارس راهکاری جز بهره گیری از ظرفیت امنیتی بومیان ندارد، تصریح کرد: کشورهای همسایه باید بدانند که نظامیان خارجی با اهداف مشخصی در این منطقه حاضر می شوند و هیچگاه به حفظ امنیت آن توجهی ندارند؛ در واقع مداخلات خارجی ها سبب شکننده شدن مولفه امنیت در این منطقه حساس شده است.

وی با اشاره به اینکه به نظر می رسد برخی از کشورهای منطقه متوجه شدند آمریکایی ها و دیگری کشورهای غربی نمی توانند امنیت آنها را تامین کنند، خاطرنشان کرد: بر این اساس باید اذعان کرد اگر این کشورها فریب غربی ها را نخورند، می توانند شاهد برقراری آرامش بدون شائبه در خلیج فارس باشند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، چندی پیش رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه منطق ما منطق خلیج فارسی است که امنیت آن از درون باشد، گفت که امنیت خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان درون زاست و نیروهای خارجی برای ملت ما و منطقه ما مشکل و ناامنی می‌آفرینند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، امنیت، انقلاب های خاورمیانه، تحولات خاورمیانه، خاورمیانه، خلیج فارس، فارس