فلاحت پیشه مطرح کرد ؛

حمله ترکیه به کردهای سوریه نوعی فرافکنی است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: اقدام نظامی ترکیه علیه کردهای سوریه، معادلات منطقه و ثبات در سوریه را پیچیده تر می کند.

 خانه ملت؛ حشمت الله فلاحت پیشه با اشاره به حملات ترکیه به شمال سوریه و هدف قرار دادن کردهای این کشور گفت: موضوع کردهای سوریه راه حل نظامی ندارد اما بدلیل مشکلاتی که ترکیه در 12 استان کردنشین خود دارد، به دنبال حل مشکل از طریق حمله به کردهای سوریه است که به طورقطع شکست برای ترک ها به همراه خواهد داشت.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: ترکیه از سال 1990 میلادی بعد از اینکه عراق وارد دست اندازی قدرت های جهانی قرار گرفته و عملا حاکمیت ملی این کشور زیر سوال رفت همچنین در مناطق کردنشین دچار مشکل شد، ترکیه تلاش می کند با حمله به کردهای سوریه به دلیل خلاء حاکمیتی در این کشور میان دولت با کردها ایجاد شده، از ایجاد مشکلات در کشور خود پیشگیری کند.

حمله ترکیه به کردهای سوریه نوعی فرافکنی است

وی تاکید کرد: حمله ترکیه به کردهای سوریه نوعی فرافکنی است؛ لذا کردهای سوریه باید خود را تحت حاکمیت نظام سوریه قرار دهند تا از حمایت های دولت سوریه برخوردار شوند؛ چراکه خلاء های به وجود آمده میان نظام سوریه با کردهای این کشور، کشورهای فرامنطقه ای از حمله آمریکا، رژیم صهیونیستی و ترکیه را به طمع انداخته تا با حمله به کردهای این کشور، منافع خود را تامین کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: اقدام نظامی ترکیه علیه کردهای سوریه، معادلات را پیچیده تر می کند که در این خصوص مخالفت های تلویحی از طرف جمهوری اسلامی صورت گرفته که البته باید قاطعانه صورت گیرد؛ چراکه این جنگ اوضاع منطقه را بحرانی کرده و شرایط ثبات در سوریه به تعویق خواهد انداخت؛ بنابراین باید نشستی میان کشورهای ایران، ترکیه و روسیه برگزار شده و تصمیمات جدی در این خصوص اتخاذ شود./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، بحران سوریه، حل بحران سوریه، سوری، سوریه