ذوالقدر مطرح کرد ؛

حفظ و احیای بنای قدیمی عاملی برای جذب گردشگر و ایجاد منبع مالی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس، با انتقاد از بی توجهی به بناهای قدیمی پایتخت که حفظ و احیای آنها می تواند عاملی برای جذب گردشگر و ایجاد منبع مالی برای رفع مشکلات حوزه شهری شود از مسئولان خواست تا با ثبت ملی این بناها مانع از تخریب آنها شوند.

 خانه ملت ؛ فاطمه ذوالقدر  در مورد اظهارنظر یک عضو شورای شهر مبنی بر اینکه خانه‌های قدیمی تهران باید از حالت انبار به کاربری‌های فرهنگی سوق داده شوند، گفت: این موضوع از نظر توجه به حوزه میراث فرهنگی ضروری است، کما اینکه ما در نشست اخیری که با آقای مونسان داشتیم به این نکته اشاره کردیم که احیا و حفظ بناهای قدیمی تهران مورد غفلت قرار گرفته‌اند.

مسئولان با ثبت ملی بناهای قدیمی تهران مانع از تخریب آنها شوند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در پایتخت ظرفیت‌های خوبی در حوزه میراث فرهنگی وجود دارد که از آنها استفاده نشده است، و این در حالی است که تعداد زیادی از بناهای قدیمی این شهر از این قابلیت برخوردار هستند که بتوان آنها را به ثبت ملی رساند.

نشست مشترک مجمع نمایندگان تهران و مسئولان میراث فرهنگی برای حفظ بناهای قدیمی شهر

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس، تصریح کرد: مجمع نمایندگان تهران نیز توجه به حوزه میراث فرهنگی و ثبت بناهای قدیمی پایتخت را در دستورکار خود داشته و قرار بر این شده است که نشست مشترکی با مسئولان حوزه میراث فرهنگی تهران برگزار کنند و این موضوع را مورد بررسی قرار دهند.

این نماینده مجلس در دوره دهم، اظهار کرد: هم‌اکنون در شهرری و بخش‌هایی از محله‌های قدیمی شهر تهران که می‌توانند در زمره میراث فرهنگی قرار گیرند در حال نابودی هستند یا برخی این بناها را تخریب کرده و بجای آنها آپارتمان می‌سازند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مسئولان باید به دنبال راهکاری برای حفظ و ثبت بناهای قدیمی تهران به عنوان آثار تاریخی شهر باشند، چرا که با این روش می‌توان راهی برای جذب گردشگر و ایجاد درآمدزایی در جهت رفع معضلات حوزه شهری نیز ایجاد کرد، ضمن اینکه باید در این مورد از ظرفیت‌های موجود در بخش خصوصی هم بهره‌مند شد./

پایان پیام

 

برچسب ها

آسیب شناسی، اخبار برگزیده، استان تهران، بخش زیربنایی، بخش گردشگری، بودجه گردشگری، تقویت صنعت گردشگری