نقوی حسینی مطرح کرد ؛

ایران و پاکستان همسایه های تاثیرگذار در منطقه هستند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به وضعیت مرزهای مشترک ایران و پاکستان و اتفاقات تروریستی که گاها رخ می دهد، گفت: موضوع امنیت مرزهای مشترک باید در دیدار مقامات ایرانی با نخست وزیر پاکستان مطرح شود.

  خانه‌ملت؛ سید حسین نقوی حسینی با اشاره به سفر نخست وزیر پاکستان به تهران، گفت: سفر «عمران خان» از جهات مختلف حائز مهم است، ایران و پاکستان همسایه های تاثیرگذار در منطقه هستند و از مراودات خوب اقتصادی، فرهنگی و مذهبی برخوردارند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: موضوعات مختلفی برای گفت‌وگو بین سران ایران و پاکستان است که اجرا و تکمیل پروژه خط لوله گازی و نفتی، مسائل مرزی و اقدامات تروریستی از جمله آنها هستند، یکی از موضوعات هم بحث امنیت منطقه و میانجیگری بین تهران و ریاض است.

وی افزود: مقام پاکستانی قطعا پیشنهاداتی برای موضوع صلح و امنیت منطقه دارند که جمهوری اسلامی ایران آنها را بررسی می‌کند و تصمیمی بنا به مصلحت ملت ایران و منطقه اتخاذ خواهیم کرد. البته رئیس جمهور ایران پیش از این در نشست مجمع عمومی سازمان ملل از طرح صلح هرمز صحبت کرد و بارها از اعلام آمادگی ایران برای دوستی با همه همسایگان و کشورها جز رژیم صهیونیستی خبر داده است.

نقوی حسینی یادآور شد: ایران در تامین امنیت مرز مشترک خود با پاکستان نیز مشکلاتی دارد، موضوع امنیت مرز ایران و پاکستان بارها مورد بحث و بررسی قرار گرفته اما بهبود کامل حاصل نشده است. یکی از اهداف سفر نخست وزیر پاکستان باید بررسی مسائل و مشکلات مرتبط با امنیت مرز باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متاسفانه در برخی ایام شاهد حملات و اقدامات تروریستی در مرز مشترک با پاکستان بودیم، بر اساس نظر برخی از مسئولان محلی و ملی ایران، تامین امنیت مرز اولویت دولت پاکستان نیست. از این رو در دیدار سران دو کشور باید این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ نخست وزیر پاکستان برای گفتگو با مقامات ایران، درباره روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین المللی به تهران آمده است. این دومین سفر عمران خان در سال جاری در چارچوب روابط دیرینه و دوستانه ایران و پاکستان است./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، مرز، مرزنشینان، پاکستان