در صحن علنی مجلس صورت گرفت ؛

لایحه اصلاح قانون پولشویی به کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ارجاع شد

نمایندگان مجلس با ارجاع لایحه اصلاح قانون پولشویی به کمیسیون قضایی و حقوقی موافقت کردند.

  خانه ملت؛  نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه 22 مهرماه) مجلس شورای اسلامی با 137 رأی موافق، 52 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 223 نماینده حاضر با اصل لایحه اصلاح قانون پولشویی موافقت کردند.

در ادامه بررسی این لایحه، نمایندگان مجلس با ارجاع لایحه اصلاح قانون پولشویی به کمیسیون قضایی و حقوقی با 149 رأی موافق، 25 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 223 نماینده حاضر جهت بررسی بیشتر موافقت کردند.

حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در بیان دلایل رد این لایحه در این کمیسیون افزود: در این لایحه نهادهایی را جهت نظارت موثر برای مبارزه با پولشویی اعلام کرده و این در حالی است که این نکته دارای ابهام است، از سوی دیگر به این نکته اشاره شده که این نهادها موظف هستند در این رابطه گزارش دهند.

نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آیین نامه قانون مبارزه با پولشویی دارای 49 ماده است که تمام موارد لازم برای مقابله با این معضل را در بر گرفته است، ضمن اینکه برای ارائه گزارش در این مورد مرکز، که دارای شورا و مدیریت اجرایی بوده، مشخص شده که باید به این مهم نظارت کرده و در این رابطه گزارش ارائه دهد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، صحن علنی، پولشویی