فلاحت پیشه مطرح کرد ؛

نشست سه جانبه بین ایران، روسیه و ترکیه راه حل بحران مناطق کردنشین سوریه

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: نیروهای آمریکایی از سوریه خارج شده اند، تا اینکه بتوانند در حوزه میدانی توان چانه زنی خود را تقویت کنند؛ بنابراین حمله ترکیه به مناطق کردنشین، سوریه بدون هماهنگی با آمریکا انجام نشده است.

  خانه ملت؛ حشمت الله فلاحت پیشه به حمله نظامی ترکیه علیه کردهای سوریه اشاره کرد و گفت: ترکیه بدون اجازه آمریکا نمی‌تواند به منطقه کردنشین سوریه حمله کند.

وی در ادامه افزود: برای اینکه تنشی هم در قالب ناتو شکل نگیرد؛ نیروهای آمریکایی از سوریه خارج شده‌اند، تا اینکه بتوانند در حوزه میدانی توان چانه زنی خود را تقویت کنند؛ بنابراین حمله ترکیه به مناطق کردنشین سوریه، بدون هماهنگی با آمریکا انجام نشده است.

مواضع آمریکا در قبال حمله ترکیه به سوریه ضد و نقیض دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: آمریکایی‌ها مواضع ضد و نقیضی را در رابطه به حمله ترکیه به کردها دارند؛ بنابراین همه مشاهده کردند که ترامپ، رئیس جمهور آمریکا جنگ نرماندیو و کمک نکردن کردها به آمریکایی‌ها را بهانه کرد تا اینکه این طفره رفتن خود را در این رابطه توجیه کند.

خروج نظامیان آمریکا از سوریه مشکوک است

نماینده مردم اسلام آباد غرب اظهار کرد: به هرحال خروج نظامیان آمریکا یک کار مشکوکی است که انجام پذیرفته و اتفاقا حدود 150 نماینده مجلس هم این حرکت ترکیه را محکوم کردند؛ قطعا با این کاری که از سوی ترکیه علیه سوریه شکل گرفته باعث بی ثباتی در منطقه می‌شود.

نشست سه جانبه بین ایران، روسیه و ترکیه راه حل بحران مناطق کردنشین سوریه

این نماینده مردم در مجلس دهم به راه حل بحران سوریه اشاره و تاکید کرد: نزدیک‌ترین راه حل این است، که در قالب نشست سه جانبه بین ایران، روسیه و ترکیه آتش بس سریع شکل بگیرد.

گروه‌های تروریستی در حال بهره برداری از حمله ترکیه به سوریه هستند

فلاحت پیشه در ادامه گفت: از همین الان مشخص است که گروه‌های تروریستی در حال بهره برداری از این خلا هستند و اعدام‌های فعالان کرد هم که شروع شده است، این موضوع هم باعث تحریک کل مناطق کردنشین در منطقه می‌شود و مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، تروریست ها، تروریست های تکفیری، تروریستها، سوریه، سیاست های تروریستی