نقوی حسینی مطرح کرد ؛

جمهوری اسلامی آماده کاهش تنش های منطقه ای است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با یادآوری پیشنهاد صلح هرمز از سوی ایران، گفت: جمهوری اسلامی آماده کاهش تنش های منطقه ای است اما پیشنهاد گفت وگو به تنهایی راهکار حل مناقشات نیست.

  خانه‌ملت؛ سید حسین نقوی حسینی در توضیح دلایل امارات برای کاهش سطح تنش با ایران، گفت: جمهوری اسلامی ایران حل مناقشه را از مسیر گفت‌وگو و مذاکره دنبال می‌کند. ارایه طرح «صلح هرمز» از سوی رئیس جمهور با همین هدف صورت گرفت تا کشورهای منطقه پیرامون مناقشات صحبت کنند و از طریق مذاکره دنبال حل مسائل باشند.

حل مناقشات منطقه به شرط عدم دخالت آمریکا و صهیونیست‌ها

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: راه حل نظامی راهکار مناقشات نیست، از این رو کار عربستان در یمن مشکل را حل نمی‌کند، کما اینکه سعودی‌ها بیش از چهار سال است که در باتلاق یمن گرفتار شدند بنابراین مناقشات را باید با گفت‌وگو حل کرد.

وی افزود: پیام‌ها و پالس‌های مثبتی که از سوی برخی کشورهای منطقه چون امارت و عربستان سعودی برای جمهوری اسلامی فرستاده شده، مورد استقبال ایران قرار گرفته است، البته با این شرط که آمریکا و صهیونیست‌ها دخالت نکنند و کشورها مستقل با یکدیگر صحبت کنند، در این صورت حل مسائل و مناقشات غیرممکن نیست.

اقدام عملی لازمه اعتماد ایران به امارات و عربستان برای کاهش تنش است

نقوی حسینی ادامه داد: پیشنهاد و پیش شرط برای مذاکره و گفت‌وگو با امارات یا عربستان کافی نیست، کشورها باید اقدامات عملی در مسیر کاهش تنش انجام دهند تا ایران بتوانند اعتماد کند. آنها حداقل گفت‌وگوهایی را در سطوح مختلف تعبیه کنند تا شرایط برای هر دو طرف شفاف شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: پیشنهاد گفت‌وگو به تنهایی راهکار حل مناقشات نیست، آنها نمی‌توانند پیشنهاد مذاکره را مطرح و از سوی دیگر بر طبل اقدامات و تنش‌های نظامی بکوبند و میدان را برای مانورهای خارجی آماده کنند. بنابراین جمهوری اسلامی اگر اقدام عملی ببیند، قطعا حمایت خواهد کرد./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، امارات، دولت صهیونیستی، رژیم صهونیستی، رژیم صهیونیستی، صهیونیست، صهیونیست ها، عربستان