دهقانی فیروزآبادی مطرح کرد؛

رژیم صهیونیستی عامل تنش در منطقه است

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رژیم صهیونیستی و آمریکا خود اصلی ترین دلیل تنش و بحران در منطقه هستند و از ارائه راهکار برای بهبود شرایط خلیج فارش عاجز هستند.

  خانه‌ملت ؛ کمال دهقانی فیروزآبادی تصریح کرد: آمریکا و متحدانش وقتی شاهد قدرت گرفتن محور مقاومت و مقابله آنها با رویکرد غیر قانونی آمریکا در منطقه هستند هیچ چاره ای ندارند که از همه ابزارهای خود برای فضاسازی علیه ایران استفاده کنند و کنفرانس منامه نیز یکی از این فرصت ها است.

وی افزود:کشورهایی نظیر عربستان و بحرین هیچ استقلالی در عرصه سیاست خارجی ندارند و آنچه را آمریکا دیکته می کند دنبال می کنند اما باید بدانند شکاف بین حاکمیت و مردم در این کشور ها با اینگونه رفتار ها روز به روز عمیق تر می شود.

نماینده مردم تفت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اقدامات برخی کشور های خودباخته حاشیه خلیج فارس علیه ایران شنا کردن در خلاف جهت جریان آب است و هیچ تاثیری بر قدرت نفوذ ایران نخواهد داشت بی شک امنیت خلیج فارس نیز با هیچ نیروی خارجی و استعماری ای تامین نمی شود بلکه خود کشور های حاشیه ای باید در مورد آن به یک تصمیم واحد برسند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: لازم است کمیسیون امنیت بررسی همه جانبه ای در خصوص این اقدام بحرین و میزبانی چنین اجلاسی انجام دهد.

به گزارش خانه ملت، امروز دوشنبه منامه پایتخت بحرین میزبان اجلاسی با محوریت مقابله با اقدامات ایران در خلیج فارس است و قرار است یک هیئت از رژیم صهیونیستی نیز در این اجلاس شرکت کند./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، رژیم صهونیستی، صهیونیست، صهیونیسم، عربستان