کیان پور مطرح کرد ؛

تعاونی روستایی متولی صادرات محصولات کشاورزی

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس، گفت :باید با اجرای برنامه الگوی کشت و هدف گذاری برای صادرات محصولات از طریق تعاونی های روستایی از بخش کشاورزی حمایت کرد و مانع از زیان کشاورزان شد.

 خانه ملت؛ مجید کیان پور در خصوص اجرای طرح الگوی کشت در سطح کشور، گفت: باید در زمینه کشت محصولات کشاورزی برنامه ریزی مناسبی وجود داشته باشد و در کنار آن لازم است تا زمان صادرات و ممنوعیت صادرات محصولات بر اساس فصل برداشت و میزان برداشت محصولات تعیین شود.

گوجه فرنگی باقی مانده روی دست کشاورزان حاصل ممنوعیت صادرات بی موقع است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر بسیاری از کشاورزانی که اقدام به کشت گوجه فرنگی کرده بودند به دلیل ممنوعیت صادرات با مشکلات جدی مواجه شده‌اند و زیان کلانی را تحمل کردند، ادامه داد: گوجه فرنگی، هویج و سیب زمینی برداشت شده از بسیاری از مزارع بر روی دست کشاورزان باقی ماند و موفق به عرضه آن به بازار نشدند.

وی با تاکید بر اینکه باید با اجرای برنامه الگوی کشت و هدف گذاری برای صادرات محصولات از طریق تعاونی‌های روستایی از بخش کشاورزی حمایت کرد و مانع از زیان کشاورزان شد، عنوان کرد: نباید ارزش افزوده کشاورزی و کشت محصولات برای کشاورزان از بین برود.

مسئولیت رسیدگی به مشکلات کشاورزی در اختیار یک وزارتخانه باشد

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی در پایان بر اینکه رسیدگی به مشکلات بخش کشاورزی باید در اختیار یک وزارتخانه باشد تا بتوان کشاورز را تقویت کرد، خاطرنشان کرد: عدم تقویت کشاورزان موجب توقف تولید و ایجاد وابستگی به واردات محصولات کشاورزی می‌شود./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اراضی کشاورزی، اعتبارات صادراتی، توسعه صادرات، توسعه صادرات غیر نفتی