خجسته مطرح کرد ؛

جایگاه لبنان در معادلات منطقه ای

خجسته گفت: حزب الله لبنان با موضع گیری صحیح نسبت به اعتراض های مردمی فرصت سوءاستفاده را به دشمنان نداد.

  خانه ملت ؛  امیر خجسته در خصوص اعتراضات مردمی در لبنان و مواضع سیدحسن نصرالله، اظهار داشت: لبنان در جایگاه مهمی قرار دارد و با اقداماتی که سید حسن نصرالله، مقاومت و حزب الله انجام داده‌اند، قدرتمندتر از گذشته شده‌اند.

وی  بیان کرد: حقیقتا برخورد حزب الله نسبت به برنامه‌های دشمنان مناسب بوده و آن‌ها را در موضع ضعف و ذلت قرار داده و نتوانستند اقدامات خود را عملیاتی کنند.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های نتانیاهو برای انجام عملیات علیه لبنان را سیاست های حزب الله خنثی کرد، افزود: اعتراضات لبنان ریشه در توطئه عربستان، اسرائیل و آمریکا دارد، این کشورها با توجه به نارضایتی‌های اقتصادی مردم شروع به فتنه انگیزی کردند، این در حالیست که همین کشورها چنین سیاستی را نیز در ایران نیز یکبار پیگیری کرده‌اند.

خجسته با بیان اینکه دشمنان مردم لبنان و آرامش منطقه مترصد فرصتی بودند تا با استفاده از این شرایط توطئه کنند اما سیدحسن نصرالله به خوبی این شرایط را مدیریت کرد، ادامه داد: به خوبی خواسته‌های مردم لبنان باید دیده شود تا همانطور که حزب الله لبنان به آرامش لبنان کمک کرد، دولت این کشور نیز به ایجاد آرامش در کشور کمک کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: نصرالله، نبیه بری و رئیس جمهور لبنان به خوبی موضع گرفتند و با برگرداندن مالیات‌ها به شرایط سابق، در جهت بهبود شرایط کمک کردند، فضا به خوبی مدیریت شد اما توطئه دشمنان ادامه خواهد داشت.

همچنین گفتنی است؛ سید حسن نصرالله در سخنرانی اخیر خود اعلام کرده است، ما خواستار استعفا و برکناری دولت نیستیم. اگر این دولت برکنار شود دیگر معلوم نیست دولتی داشته باشیم. برخی می‌گویند باید دولت جدید تشکیل دهیم. چرا وقتمان را الکی تلف کنیم. موضوع این وزیر یا آن شخص نیست باید سیاست‌ها تغییر کند. این دولت بماند اما از اعتراضات اخیر عبرت بگیرد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، حزب الله، رژیم صهونیستی، رژیم صهیونیستی، صهیونیست ها، صهیونیسم، لبنان