خبر

مسیر شما: اخبار طرح پیشنهاد گفت وگوی ایران با عربستان برای جلوگیری از گسترش تنش های بین دو کشور است
طرح پیشنهاد گفت وگوی ایران با عربستان برای جلوگیری از گسترش تنش های بین دو کشور است

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:پیش قدم شدن ایران برای کاهش تنش با دولت عربستان سعودی نشان دهنده قدرت منطقه ای و ایران و حسن نیت تاریخی برای ثبات در منطقه است.

 خانه‌ملت؛ حشمت الله فلاحت پیشه تصریح کرد:طرح پیشنهاد گفت وگوی ایران با عربستان برای جلوگیری از گسترش تنش های بین دو کشور است و به هیچ وجه بحث تنش زدایی و عادی سازی روابط مطرح نیست.

وی افزود: آمریکا اصلی ترین عامل ایجاد تنش بین ایران و عربستان بوده و قطعا رژیم صهیونیستی هم از این اتفاق بی بهره نبوده است و جریانی تحت تاثیر این کشورها با محوریت آقای الجبیر در عربستان سعودی به تنش ها دامن می زنند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی گفت: در کنار جریان الجبیر، جریانی نیز متشکل از رهبران سیاسی عربستان در دهه 90میلادی معتقدند نباید تنش با ایران در سطح بالا حفظ شود و لازم است شرایط فعلی تغییر کند. جریانی نیز با واقع گرایی به موضوع روابط ایران و عربستان نگاه می کند، این جریان اعتقاد دارد با توجه به فرسایشی شدن موضوع یمن و تاثیر گذاری ایران بر این موضوع برای تقویت توان منطقه ای باید روابط عربستان و ایران اصلاح شود.

وی خاطر نشان کرد: اعلام آمادگی ایران برای گفت و گو با عربستان این پیام را دارد که جمهوری اسلامی از هیچ گونه تنش در منطقه و بین کشور های اسلامی استقبال نمی کند و این آمادگی را دارد برای بهبود اوضاع پیش قدم شود.

به گزارش خانه ملت، روز گذشته محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان بار دیگر برای سفر به عربستان سعودی اعلام آمادگی کرد و گفت: همواره دست ایران برای همکاری و تعامل به سمت کشورهای منطقه درازه بوده و آمادگی خود را برای گفت و گو و تعامل اعلام کرده‌ایم./

پایان پیام

نظر شما
مشخصات خبر