جمالی نوبندگانی مطرح کرد ؛

احاطه نیروهای مقاومت حول سرزمین های اشغالی و رژیم صهیونیستی

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کشورهای سوریه، یمن و عراق سربلند خواهند شد و در موازنه های آینده منطقه کشورهای محور مقاومت پیروز میدان هستند.

 خانه ملت ؛ محمد جواد جمالی نوبندگانی  با اشاره به موفقیت های محور مقاومت گفت: صهیونیست ها از زمانی که فلسطین را اشغال کردند و از چند دهه پیش، علاوه بر آواره کردن و کشتن و ترور کردن،ایجاد رعب و وحشت در مردم برای فرار از سرزمین شان ،چند موضوع دیگر را در دستور کارشان قرار دادند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهداف اسرائیل و ایجاد اختلاف در بین گروه های مبارز فلسطینی افزود: یکی از رفتارهای صهیونیست ها به انحراف کشاندن گروه‌های فلسطینی، یعنی گروه هایی که با صهیونیست ها مبارزه می کردند؛ یک سری از آن‌ها را به انحراف کشاندند ، یک سری دیگر را با نفوذ افراد فریب دادند و گروهی را به سازش کشاندند.

جمالی نوبندگانی با اشاره به فریب "یاسر عرفات" توسط صهیونیست ها ،ادامه داد:جبهه فتح را به انحراف کشاندند و فردی مثل یاسر عرفات را به سازش کشانده و بعد ترور کردند، ولی گروه‌هایی بودند که خوشبختانه بعد از آن گروه ها تشکیل شدند مانند "جهاد اسلامی" و "حماس" که آنها از یک اصالت بیشتری برخوردار بودند ذات صهیونیست ها را می شناختند و واقعاً هم در غزه و کرانه باختری تاثیرگذاری داشتند و ضربات مهلکی هم به صهیونیست ها وارد کردند.

احاطه نیروهای مقاومت حول سرزمین های اشغالی و رژیم اسرائیل

وی با اشاره به احاطه نیروهای مقاومت حول سرزمین های اشغالی و رژیم اسرائیل ، خاطرنشان کرد:لبنان، سوریه، عراق، یمن و نیرو‌های حماس در فلسطین،در پاکستان و فاطمیون افغانستان از عناصر اصلی جبهه مقاومت هستند که در کل منطقه پراکنده‌ شده اند.

نماینده مردم فسا در مجلس با بیان اینکه آینده منطقه بسیار روشن است ، مطرح کرد: قطعاً کشورهای سوریه، یمن و عراق پیروز خواهند شد و امنیت به منطقه بازخواهد گشت و در موازنه‌های آینده منطقه کشورهای محور مقاومت پیروز میدان هستند و این منطقه به دست صاحبان اصلی خود باز خواهد گشت.

وی ادامه داد: گروه "حماس" در موضوع سوریه اشتباه استراتژیک را مرتکب شد و سوریه را که یکی از مدافعین فلسطین بود را از دست داد، روابطش با ایران به حداقل‌ها رسید؛ اما خوشبختانه در میانه راه متوجه شدند و برگشتند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به عادی سازی روابط با اسرائیل در برخی از کشورهای عربی ، تاکید کرد: کشورهای عربی به نفع اسرائیلی ها و علیه کشورهای مسلمان موضع می گیرند و به طوری که رسماً وزیر خارجه بحرین همه چیز را کنار گذاشته و حملات اسرائیلی‌ها را تایید می کند،عربستانی ها هم متحد صهیونیست ها بوده و به نفع اسرائیل موضع می‌گیرند و "معامله قرن" را مطرح می‌کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به دیدار مسؤولان‌ حرکت‌ اسلامی‌ فلسطین‌ (حماس‌) با رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامی‌ در مهرماه،تصریح کرد: گروه‌های فلسطینی فهمیدند که تنها کشوری که صادقانه در کنار اینها ایستاده ،جمهوری اسلامی ایران است و آنها بدون مبارزه به هیچ جایی نخواهد رسید؛ به همین خاطر به نظر من مواضع صریح رهبری معظم انقلاب و اینکه آنها را پذیرفتند، برای آنها پشتوانه ای بود و برگشت "حماس" به دامن محور مقاومت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ./

پایان پیام

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اسرائیل، جریان مقاومت، فلسطین، فلسطین اشغالی، فلسطینیان