خبر

مسیر شما: اخبار تحولات منطقه و پالس های مثبت عربستان در ارتباط با جمهوری اسلامی
تحولات منطقه و پالس های مثبت عربستان در ارتباط با جمهوری اسلامی

سیدحسین نقوی حسینی می گوید: قطعا عربستان باید در عمل به مذاکره اعتقاد داشته باشد و به عنوان تاکتیک از آن استفاده نکند.

 خانه‌ملت؛  سیدحسین نقوی‌حسینی با اشاره به تحولات منطقه و پالس های مثبت عربستان در ارتباط با جمهوری اسلامی گفت: موضع راهبردی جمهوری اسلامی در حل مناقشات منطقه همواره مذاکره و گفت و گو بوده است.

وی ادامه داد: همواره اعتقاد داشتیم و به صراحت اعلام کردیم که هیچ گونه دخالت، حضور و حمله نظامی به دیگر کشورها را نداشته و با آن موافق نیستیم و همه مناقشات را از مسیر مذاکره حل می کنیم.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پیام های مثبتی که از سوی برخی کشورهای منطقه چون امارت و عربستان سعودی برای جمهوری اسلامی فرستاده شده، مورد استقبال ایران قرار گرفته است، جمهوری اسلامی از هرگونه پیشنهاد مذاکره استقبال کرده و معتقد است که باید گفت و گو کرد.

تجاوز نظامی راه حل مناسبی برای حل مناقشات منطقه ای نیست

نقوی حسینی با بیان اینکه راهبرد جمهوری اسلامی احترام به تمامیت ارضی کشورها بوده و به اعتقاد ما تجاوز نظامی راه حل مناسبی برای حل مناقشات منطقه ای نیست، مطرح کرد:کشورها باید اقدامات عملی در مسیر کاهش تنش ها انجام دهند تا بتوان به انها اعتماد کرد.

وی با اشاره به اینکه دست برتر با نیروهای نظامی یمنی در منطقه است، تاکید کرد: عربستان سعودی بعد از گرفتاری در باتلاق یمن و شکست در ائتلاف منطقه که راه حل آن را نظامی می دانست؛ به این رویکرد روی آورده که پالس های مثبتی را می دهد و از آن نتیجه گرفته است.

وی  تصریح کرد: عربستان سعودی با مذاکره می تواند مشکلات را حل کند که ما نیز آماده هستیم، قطعا عربستان باید در عمل به مذاکره اعتقاد داشته باشد و به عنوان تاکتیک در این مرحله از آن استفاده نکند؛ اما با توجه به اتفاقات منطقه، عربستان در راهبرد خود تغییراتی ایجاد خواهد کرد./

پایان پیام

نظر شما
مشخصات خبر