فلاحت پیشه مطرح کرد ؛

گام چهارم جمهوری اسلامی ایران گام تنش زایی نخواهد بود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در رابطه با گام چهارم هسته ای کشورمان گفت: به نظرم جمهوری اسلامی ایران خارج از قلمرو NPT و به ویژه برجام حرکت نمی کند؛ اما سعی می کند که بخشی از قابلیت های خود را احیا کند؛ چرا که نوعی سرخوردگی دیپلماتیک شکل گرفته است.

 خانه ملت؛ حشمت الله فلاحت پیشه به ویژگی‌های گام چهارم برجام از سوی ایران که قرار است در روزهای آتی اجرایی شود، اشاره کرد و گفت: معتقد هستم که گام چهارم جمهوری اسلامی ایران گام تنش‌زایی نخواهد بود.

وی به تحولات مختلف در گوشه کنار دنیا اشاره و اظهار کرد: به هر حال ایران می‌داند که در شرایط کنونی، تحولات گوناگون بر مسیر خلاف ثبات بین‌المللی حرکت می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس در ادامه افزود: اتفاقات مختلفی در جای جای دنیا در حال اتفاق افتادن است و نظیر آن هم اروپا درگیر برگزیت بوده، همچنین آمریکا هم درگیر استیضاح ترامپ و البته منطقه خاورمیانه هم درگیرو دار شورش‌های بی‌ثبات است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب به ویژگی‌های گام چهارم برجام از سوی ایران که قرار است در روزهای آتی اجرایی شود، اظهار کرد: چراغ سبزی که آمریکایی‌ها در حوزه هسته‌ای دادند، نشان داد که آمریکایی‌ها هم در این رابطه نگران هستند و به نظرم جمهوری اسلامی ایران خارج از قلمرو NPTو به ویژه برجام حرکت نمی‌کند؛ اما سعی می‌کند که بخشی از قابلیت‌های خود را احیا کند؛ چرا که نوعی سرخوردگی دیپلماتیک شکل گرفته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: بعد از ناکامی مکرون و جانسون در ایجاد یک دیپلماسی سازمان مللی با رئیس جمهور کشورمان به نحوی سرخوردگی دیپلماسی برجامی بوجود آمده است که ایران نمی‌خواهد بیشتر به آن دامن بزند و مسئول این کار شناخته شود؛ بنابراین گام چهارم به احتمال زیاد یک گام فناوری برداشته شود به ویژه اینکه این گام یک گام حق طلبانه‌ای است به جای اینکه گام تراسننده‌ای باشد تا اینکه کشورهای دیگر را بتراسند./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)